PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
DrogowyE-commerceInfo z rynkuTransport

UPS zatrudni 60000 pracowników na okres świąteczny. Ile można zarobić?

Ze względu na wzrost popularności e-commerce oraz zbliżającego się okresu świątecznego, UPS ogłosiło olbrzymie plany rekrutacyjne w USA. Firma chce zatrudnić nawet 60 tysięcy osób do pracy sezonowej, czyli od czwartku do soboty w corocznym programie UPS Brown Friday. Chętni znajdą pracę we wszystkich punktach logistycznych spółki w Stanach Zjednoczonych.

UPS zatrudnia na okres świąteczny ponad 60 tysięcy osób

Jak informuje UPS, trzydniowa rekrutacja do pracy sezonowej trwała od czwartego do szóstego listopada. Spółka zorganizowała rozmowy kwalifikacyjne stacjonarne oraz rekrutacje zdalne. Wszystko po to, aby zdążyć przed Black Friday i Cyber Monday, które oficjalnie rozpoczynają sezon świąteczny. W tym celu otworzono ponad 1200 lokalizacji rekrutacyjnych w całych Stanach Zjednoczonych.

Zobacz również: Samoloty elektryczne UPS Flight Forward zmienią logistykę przyszłości?

Jak wskazał dyrektor ds. zasobów ludzkich Darrell Ford:

UPS Brown Friday stało się coroczną tradycją. Dla dziesiątek tysięcy Amerykanów jest to szansa na znalezienie jednej z najlepszych prac sezonowych w kraju, z potencjałem na stałe zatrudnienie. Wiele osób, które wezmą udział w jednym z naszych targów pracy do soboty, zostanie zatrudnionych do poniedziałku, a wiele z nich otrzyma ofertę stałego zatrudnienia po zakończeniu świąt.

Oferty stanowią głównie stanowiska sezonowych w pełnych i niepełnym wymiarze pracy. Dotyczą one potrzeby zatrudnienia pracowników obsługi paczek, kurierów i pracowników pomocniczych. Jak wskazano w komunikacie prasowym:

W ciągu ostatnich trzech lat około jedna trzecia osób zatrudnionych przez UPS w związku z sezonowymi pracami przy obsłudze paczek zostało później zatrudnionych na stałe po okresie świątecznym. Natomiast około 138 000 pracowników UPS – prawie jedna trzecia personelu w Stanach Zjednoczonych – rozpoczęło pracę sezonową.

Zobacz również: Akcje UPS spadają – czy to koniec boomu na rynku e-commerce?

Ile można zarobić w UPS w pracy sezonowej?

Jak zaznacza spółka, za każdego poleconą osobę na okres świąteczny, każdy aktualny pracownik otrzyma 200 USD. Ponadto korzystając z programu firmowego Earn and Learn, pracownicy sezonowi, którzy obecnie są studentami, mogą zarobić dodatkowo 1300 dolarów. Środki te zostaną przeznaczone na opłacenie szkoły. Poza tym otrzymają stałe wynagrodzenie godzinowe.

Spółka chwali się, że zainwestowała ponad 670 mln dolarów we wsparcie edukacyjne swoich pracowników. Program ten trwa od 1997 roku, dzięki czemu pomógł ponad 300 tysiącom osób w opłaceniu edukacji. Z kolei jak wynika z opracowania portalu Glassdoor, standardowo kurier UPS zarabia 22 dolarów na godzinę. Pomocnik kierowcy – 17 dolarów na godzinę, podobnie jak osoba przygotowująca paczki.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button