DrogowyTransport

Elektryki Volvo wciąż popularne. Kolejna dostawa ciężarówek

Cztery z dwudziestu ciężarówek dostarczonych do DFDS zawierają zeroemisyjną stal

Volvo Trucks dostarczyło duńskiej firmie logistycznej DFDS swoje w pełni elektryczne ciężarówki. Dostawa 20 pojazdów jest częścią całkowitego zamówienia na łącznie 125 elektrycznych samochodów ciężarowych, które firma DFDS złożyła w firmie Volvo.

Volvo dostarcza kolejne elektryczne ciężarówki

DFDS, największa zintegrowana firma spedycyjno-logistyczna w Europie Północnej, złożyła jedno z największych w historii zamówień na elektryczne samochody ciężarowe – 125 modeli Volvo FM Electric. Volvo dostarczył właśnie pierwsze elektryczne ciężarówki. Czternaście z nich, ładowanych za pomocą ekologicznej energii elektrycznej, będzie wykorzystywanych w transportach do i z fabryki firmy tuż pod Göteborgiem. Ponadto cztery z 20 ciężarówek dostarczonych do DFDS zawierają zeroemisyjną stal.

Głęboko wierzymy w dawanie przykładu, a rozpoczęcie używania ciężarówek o zerowej emisji spalin w naszym własnym transporcie towarów jest ważną częścią naszej strategii tworzenia światowej klasy, zrównoważonego systemu transportowego. Jestem naprawdę dumny, że mam DFDS jako partnera w tej podróży – wyjaśnia Roger Alm, prezes Volvo Trucks.

Volvo Trucks

Czytaj też: Volvo prezentuje ciężarówki elektryczne z zeroemisyjnej stali

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Ambitne plany obu firm

Wprowadzenie elektrycznych samochodów ciężarowych o zerowej emisji spalin jest częścią ambicji firmy DFDS, aby do 2050 r. osiągnąć neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla.

Zastąpienie naszych konwencjonalnych, spalinowych samochodów ciężarowych alternatywnymi rozwiązaniami, takimi jak elektryczny samochód ciężarowy Volvo FM Electric, będzie miało znaczący wpływ na naszą emisję dwutlenku węgla. Ale ten wysiłek wymaga znacznie więcej niż inwestycji finansowych. Ważne jest, aby współpracować z dostawcami energii i liderami branży, takimi jak Volvo Trucks, aby nasze ambicje klimatyczne stały się rzeczywistością. Transformacja wymaga odpowiedniej infrastruktury i współpracy w różnych obszarach społeczeństwa. Nie da się tego osiągnąć pracując w pojedynkę – mówi Niklas Andersson, wiceprezes wykonawczy i szef działu logistyki w DFDS.

Volvo Trucks

Odkąd Volvo Trucks rozpoczęło produkcję w pełni elektrycznych ciężarówek w 2019 roku, firma sprzedała już ponad 4300 pojazdów w ponad 38 krajach na całym świecie. Obecnie Volvo oferuje najszerszą gamę produktów w branży, obejmującą sześć modeli elektrycznych produkowanych seryjnie, przeznaczonych do najróżniejszych rodzajów transportu w miastach i między miastami. Globalny cel Volvo Trucks zakłada, że w 2030 r. 50% wszystkich sprzedawanych przez nią nowych samochodów ciężarowych będzie miało napęd elektryczny.

Czytaj też: Mimo wysiłków ekologów, emisje UE nadal rosną

Opinie Polaków o elektrykach? Niszowe gadżety dla snobów

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button