Info z rynkuTransport

Samoloty elektryczne UPS Flight Forward zmienią logistykę przyszłości?

Innowacja, która może zmienić rzeczywistość?

Ocieplanie klimatu zmusiło producentów i firmy transportowe do zmiany strategii oraz częstsze inwestowanie w proekologiczne technologie. Z takiego punktu widzenia wyszło UPS, które chce zmienić przyszłość logistyki lotniczej. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu elektrycznych samolotów UPS Flight Forward, które pozwalają na pionowe starty i lądowanie.

Jak wskazuje firma, samoloty elektryczne UPS Flight Forward produkcji Beta Technologies (BETA) idealnie pasują do strategii opartej na innowacji. Jak przekonuje Juan Perez, dyrektor ds. informatyki i inżynierii:

Chodzi o innowacje skupiające się na zwrotach dla naszej firmy, naszych klientów i środowiska. Te nowe samoloty stworzą wydajność operacyjną w naszej działalności. Otworzą także możliwości dla nowych usług i będą pełnić rolę fundamentu dla przyszłych rozwiązań mających na celu redukcję emisji gazów w naszych operacjach powietrznych i naziemnych.

Jak zaznaczano w oficjalnym komunikacie:

Dzięki możliwości startowania i lądowania na terenie firmy UPS, samoloty elektryczne VTOL idealnie nadają się do transportu mniejszych ładunków.  […]. UPS Flight Forward ma odebrać dziesięć pierwszych samolotów elektrycznych VTOL od Beta Technologies w 2024 roku, z opcją zakupu do 150 sztuk. Pojazd ma ładowność 635 kilogramów, zasięg 400 km i zerową emisję.

Obserwator Logistyczny dołącza do partnerów medialnych Kampanii „niezwalniam.pl”

UPS inwestuje w ekologiczną technologię

Firma zarezerwowała stację ładowania firmy Beta Technologies. Dzięki temu uzyska się bezpieczne i szybsze ładowanie baterii samolotów, co z kolei przyspieszy załadunek i rozładunek towarów. Jak wynika bowiem z deklaracji producenta, czas pełnego ładowania zostanie skrócony do niemal godziny.

Ponadto, jak zapewnia producent:

Stacja ładowania zapewnia również drugie życie akumulatorom samolotowym. Po zakończeniu pierwszego cyklu życia akumulatorów w samolocie można je zamontować w stacji ładującej.

Jak wynika z oświadczenia firmy, to nie koniec zakupu innowacyjnych, proekologicznych pojazdów. I choć firma posiada obecnie ich ponad 12 000, to na tym nie poprzestała. UPS zobowiązała się bowiem do zakupu kolejnych 10 tysięcy pojazdów elektrycznych od firmy Arrival, które na stałe zmienią wizerunek firmy oraz jej długofalową strategię wspierania działań środowiskowych.

Źródło i zdjęcia: UPS

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button