Info z rynku

DB Schenker przeciera szlaki w Finlandii. Przejął kolejną firmę

Niemieckie przedsiębiorstwo DB Schenker przejęło fińską grupę logistyczną Vähälä Yhtiöt. Klienci nie odczują jednak zmiany, ponieważ usługi pozostaną wciąż te same. Dzięki operacji Niemcy przejmą pięć terminali i ponad 260 wykwalifikowanych pracowników.

Zakup finlandzkiej firmy Vähälä Logistics Oy przez DB Schenker oznacza jednocześnie przejęcie całego kapitału zakładowego i jej spółek zależnych Vähälä Yhtiöt. Fińska firma została założona w 1937 roku i od lat współpracowała w z niemieckim przedsiębiorstwem. Współpraca rozpoczęła się już w 1956 roku, dzięki czemu Finowie świadczyli usługi krajowe transportu lądowej w środkowej i północnej Finlandii.

Nowe regularne połączenie między Bolonią a Krakowem

Jak przekazał prezes niemieckiej spółki Helmut Schweighofer:

Dzięki przejęciu wzmacniamy pozycję DB Schenker w Europie. Poprzez nabycie firmy Vähälä Yhtiöt, która już działa dla nas w Finlandii, mamy możliwość rozszerzenia struktury sieci transportu lądowego w środkowej i północnej części tego kraju.

Vähälä Yhtiöt obecnie zatrudnia wykwalifikowanych 265 pracowników. Firma w swojej flocie wykorzystuje samochody ciężarowe zasilane gazem, furgonetki elektryczne oraz długie naczep HCT. Według podpisanej umowy, cała flota operacyjna zostanie przejęta przez niemiecką korporację. Zgodnie z informacją prasową kwota transakcji została utajniona ze względu na zachowanie tajemnicy handlowej.

Z kolei jak przekazano w komunikacie medialnym:

Po zawarciu umowy Vähälä Yhtiöt będzie nadal działać w perspektywie średniookresowej w zakresie krajowych przewozów lądowych. Firma będzie działać jako niezależny podmiot stowarzyszony obok DB Schenker w Finlandii.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button