Info z rynku

Grupa Raben przejmuje Grupę BAS

Grupa Raben przejmuje Grupę BAS. Raben przejął 100% udziałów w Grupie BAS z mocą wsteczną od dnia 1 stycznia 2021 roku. Dzięki tej transakcji Raben przejmuje wszystkie oddziały Grupy BAS na terenie Holandii, Słowacji i Włoch oraz zespół 210 pracowników. Transakcja została już zatwierdzona przez władze antymonopolowe.

Grupa BAS jest dostawcą kompleksowych usług logistycznych. Jest to firma rodzinna, która została założona w 1986 roku. Grupa BAS dysponuje blisko 50 000 m2 powierzchni magazynowej oraz własną flotą samochodów ciężarowych i naczep. Firma koncentruje swoją działalność na międzynarodowych transportach drobnicowych i specjalizuje się w połączeniach między Holandią a Włochami.

Jako rodzina doszliśmy do punktu, w którym musieliśmy dokonać wyboru pomiędzy dalszym, samodzielnym rozwojem albo dołączeniem do większego, profesjonalnego operatora logistycznego. W najbliższych latach sektor logistyczny ulegnie znacznym zmianom, które przyniosą nie tylko szanse, ale i zagrożenia. Stając się częścią większej organizacji, jaką jest Grupa Raben, jako średniej wielkości gracz będziemy mniej podatni na te wpływy z zewnątrz” – komentuje Lorenzo Bas, CEO Grupy BAS

Grupa Raben wywodzi się z Holandii, ale od lat 90-tych XX wieku jej centrala znajduje się w Polsce, w Robakowie koło Poznania. Raben ma 90-letnie doświadczenie na rynku TSL i ponad 150 oddziałów w 13 krajach Europy, posiada około 1 200 000 m2 powierzchni magazynowej, a roczny obrót firmy wynosi 1,3 miliarda euro. Główny oddział w Holandii zlokalizowany jest w Oss.

Ceny palet pokonują kolejne rekordy. Skąd obecne podwyżki?

Dzięki przejęciu Grupy BAS, Raben zwiększa swoją sieć w Europie Południowo-Zachodniej i wzmacnia swoją pozycję w sektorze usług logistyki kontraktowej i transportu intermodalnego.

Przejęcie Grupy BAS otwiera nowe możliwości w Europie, a jednocześnie rozszerza naszą sieć połączeń. Ponadto, wzmacnia naszą pozycję w krajach Beneluksu i zwiększa możliwości rozwoju w Europie Południowej – podsumowuje Ewald Raben, CEO Grupy Raben.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button