Info z rynku

Grupa Raben przejęła spółkę Luible Logistik GmbH

Grupa Raben, z początkiem września przejęła spółkę Luible Logistik GmbH. Europejski dostawca usług logistycznych rozszerza w ten sposób swoją sieć drobnicową na rynku niemieckim i umacnia swoją pozycję w segmencie transportu kolejowo-drogowego. Tym samym Raben kontynuuje strategię rozwoju w Niemczech.

Wraz z fuzją, Raben przejmuje oddział Luible w Leipheim, w Górnej Szwabii, a także wszystkich 130 pracowników. To rodzinne przedsiębiorstwo ma  strategiczną lokalizację w pobliżu skrzyżowania autostrad A7 i A8 oraz w ważnym regionie gospodarczym.

Spółka Luible specjalizuje się w międzynarodowym transporcie drobnicowym. Ponadto, spedytor organizuje dystrybucję towarów, które wymagają szczególnej uwagi, np. towarów niebezpiecznych.

Jestem bardzo zadowolony, że możemy rozszerzyć naszą sieć o Luible, zwłaszcza, że pierwszy kontakt nastąpił zupełnie niespodziewanie. W okresie pandemii, kiedy mieliśmy do czynienia z dużym wolumenem przesyłek, spółka Luible spontanicznie pomogła nam w trudnościach. Tak doszło do pierwszych rozmów, które następnie się rozwinęły – mówi Ewald Raben, CEO Grupy Raben.

Spółka Luible istnieje na rynku od 1949 roku, a pod obecną nazwą działa od sześciu lat, po połączeniu czterech firm spedycyjnych. Spółka oferuje transport drogowy i kolejowy, a także logistykę kontraktową. Generuje roczny obrót w wysokości 14 milionów euro. Własna flota 55 pojazdów jest bardzo nowoczesna i spełnia wymogi europejskiej normy emisji spalin Euro 6. Dzięki integracji z Grupą Raben klienci mogą skorzystać ze znacznie wydajniejszej i większej sieci z 39 oddziałami w całych Niemczech. W całej Europie Grupa Raben zatrudnionych jest ponad 10 000 pracowników. Ponadto, Grupa dysponuje 8500 pojazdami transportowymi i powierzchnią magazynową wynoszącą około 1,2 mln metrów kwadratowych. Siedziba główna Raben mieści się w Robakowie pod Poznaniem.

Umowa z Raben oferuje nam nowe możliwości w Niemczech i Europie. Podjęliśmy tę decyzję w gronie całej rodziny – mówi René Mick, Partner Zarządzający Luible GmbH.

źródło: Grupa Raben

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button