PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
DrogowyInfo z rynkuTransport

Sieć stacji z DKV: 2500 stacji w Rosji, Danii i Czechach

W ramach współtworzenia Nowego Jedwabnego Szlaku DKV inwestuje w udostępnianie stacji paliw poza granicami UE. Teraz czas na Rosję. W ostatnich dniach do sieci dołączyło ponad 2100 stacji Lukoil, w efekcie czego łączna liczba stacji dostępnych na kartę DKV w Rosji wynosi dziś 6400 punktów. Unijna oferta DKV powiększyła się natomiast o 160 punków w Danii oraz 200 w Czechach. Tym samym sieć stacji z DKV staje się coraz większa.

DKV w Rosji

Ekspansja DKV na obszar Rosji to konsekwencja rozszerzania działalności operatora na obszar Azji, Afryki oraz Bliskiego Wschodu.

Dzięki ostatniej integracji, obejmujemy teraz zasięgiem wszystkie ważne regiony Rosji. Lukoil jest znany naszym klientom jako marka, która oferuje wysokiej jakości paliwa i produkty – komentuje Sven Mehringer, dyrektor zarządzający ds. energii i usług DKV Mobility.

Fedor Velikanov, dyrektor koncernu na obszar Eurazji, dodaje:

W wyniku rozszerzenia współpracy liczba stacji DKV w Rosji jest dziś trzy razy większa niż jeszcze rok temu.

Sieć stacji z DKV w Czechach

Firmy poruszające się na terenie Unii Europejskiej także mogą liczyć na większą wygodę. W Czechach DKV podpisało właśnie umowę z koncernem naftowym Benzina. Tym samym zapewnia swoim klientom dostęp do wszystkich 200 stacji tego operatora.

Z Benziną współpracujemy od wielu lat. Ta sieć cieszy się dużym powodzeniem wśród naszych klientów dzięki wysokim standardom i szerokiej gamie paliw – mówi Sven Mehringer.

Oprócz paliw konwencjonalnych na stacjach Benzina dostępne są również paliwa alternatywne, takie jak CNG i LPG, które można rozliczać bezgotówkowo za pomocą DKV Card. Oferta skierowana jest więc nie tylko do profesjonalnych przewoźników, ale także do firm dysponujących samochodami osobowymi. W efekcie nowej umowy łączna liczba stacji dostępnych na kartę DKV w Czechach wynosi dziś 1350 punktów.

DKV w Danii

Na północy Europy możemy za to liczyć na większą elastyczność tankowań w Danii. Posiadacze DKV Card mogą tam płacić kartą na kolejnych 160 stacjach benzynowych marki Go’on. To punkty samoobsługowe, dostępne przez całą dobę. Ekspansja w Danii zwiększyła liczbę stacji DKV w tym państwie do ponad 1330 lokalizacji, co odpowiada pokryciu około 60 procent całej krajowej sieci stacji.

W ciągu ostatniego półrocza, w efekcie rozbudowy sieci, łączna liczba stacji DKV wzrosła do 64 000 punktów na czterech kontynentach, w 45 krajach. Każdego roku operator dołącza do niej około 5000 stacji benzynowych. Szczególny nacisk kładzie się na punkty oferujące dodatkowo paliwa alternatywne, takie jak CNG i LPG.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button