PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
MorskiTransport

Indie wstrzymały przyjmowanie rosyjskiej ropy! A podobno sankcje nie działają

Firmy naftowe przeprowadzają inspekcje wszystkich statków

Indie wstrzymały przyjmowanie rosyjskiej ropy naftowej dostarczanej przez tankowce operowane przez Sovcomflot, największą komercyjną rosyjską firmę przewozową, która została objęta sankcjami przez USA. To poważny cios dla gospodarki Moskwy, ponieważ Indie są jednym z największych importerów jej paliw kopalnych po wybuchu wojny na Ukrainie. 

Indie wstrzymały przyjmowanie rosyjskiej ropy

Według doniesień Bloomberga, wszystkie prywatne i państwowe indyjskie firmy naftowe zaprzestały przyjmowania dostaw rosyjskiej ropy przewożonej przez tankowce Sovcomflot. Indie wstrzymały przyjmowanie rosyjskiej ropy z powodu sankcji, jakie nałożyły na tę firmę Stany Zjednoczone.

Firmy naftowe rzekomo przeprowadzają inspekcje wszystkich statków, aby upewnić się, że Sovcomflot lub jakakolwiek inna podlegająca sankcjom organizacja ich nie obsługuje. Inspekcje zakłóciły również dostawy rosyjskiej ropy przez inne jednostki pływające, które oczekują teraz u wybrzeży Indii bez jakichkolwiek informacji na temat ewentualnego harmonogramu dostawy ładunku.

Czytaj też: Terroryści zawsze się dogadają! Huti zawarli porozumienie z Rosją!

Reuters poinformował w czwartek, że Reliance Industries, największa prywatna firma naftowa w Indiach i operator największego na świecie kompleksu rafinerii ropy naftowej, również odmówiła przyjęcia ropy dostarczonej przez tankowce Sovcomflot. W raporcie dodano, że Reliance poprosił swoich rosyjskich dostawców, aby nie korzystali z floty sankcjonowanej firmy w przyszłych dostawach. Żadna z firm publicznie nie wypowiedziała się na ten temat, a źródła, na które powołują się oba raporty, twierdzą, że sprawa jest wyjątkowo wrażliwa.

 

Kolejne sankcje nałożone na Rosję

W ubiegłym miesiącu rząd USA nałożył aż pół tysiąca nowych sankcji przeciwko Rosji. Sankcje zostały nałożone w odpowiedzi na rosyjską inwazję na Ukrainę oraz śmierć więzionego lidera opozycji Aleksieja Nawalnego. Departament Skarbu USA ogłosił, że na liście sankcji jest również Sovcomflot. USA chcą ten sposób zmniejszyć dochody Rosji ze sprzedaży ropy naftowej. Sankcje dotyczą aż 14 tankowców związanych z tą firmą przewozową.

Indie wstrzymały przyjmowanie rosyjskiej ropy! A podobno sankcje nie działają
Bloomberg

Czytaj też: Indie 3. gospodarką świata? Scenariusz na 5 najbliższych lat

Rosja została głównym dostawcą ropy naftowej dla Indii po inwazji Moskwy na niepodległą Ukrainę. W drugą stronę, według Centrum Badań Energii i Czystego Powietrza (CREA), Indie są drugim największym importerem rosyjskiej ropy naftowej, tuż za Chinami. Pomimo nacisków ze strony Zachodu w ciągu ostatnich dwóch lat rząd Indii polegał na taniej rosyjskiej ropie, aby pomóc w ograniczeniu inflacji. W zeszłym miesiącu Bloomberg poinformował, że Indie stają się kluczowym graczem na światowym rynku naftowym, gdyż przetwarzają tanią rosyjską ropę, a następnie eksportują ją do Europy i USA.

Rosyjski samolot wojskowy Ił-76 rozbił się pod Moskwą! [WIDEO]

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button