Info z rynkuMorskiTransport

Katastrofa na moście Francis Scott Key w Baltimore! Wielu zaginionych

Wczesnym rankiem we wtorek duży statek uderzył w most Francis Scott Key w Baltimore, powodując jego zawalenie. CNN uzyskało materiały wideo ukazujące dramatyczny moment zderzenia i natychmiastowe zawalenie się kluczowego odcinka infrastruktury. Ten incydent spowodował przekierowanie całego ruchu, a urzędnicy jeszcze nie przekazali informacji o ewentualnych ofiarach. Służby ratownicze interweniują, a sytuacja dynamicznie się rozwija.

  • Zderzenie z dużym statkiem spowodowało zawalenie się mostu Francis Scott Key w Baltimore.
  • Ruch drogowy na moście całkowicie się zatrzymał i został przekierowany.
  • Służby ratunkowe działają na miejscu; brak jest jeszcze dokładnych informacji o ofiarach, lecz trwa poszukiwanie co najmniej 10 osób.

Zderzenie statku z mostem wywołuje chaos komunikacyjny

We wczesnych godzinach porannych we wtorekmost Francis Scott Key w Baltimore doszło do dramatycznego zdarzenia, kiedy to duży statek pod banderą Singapuru zderzył się z jego konstrukcją powodując jej częściowe zawalenie. W rezultacie, co najmniej siedem pojazdów, w tym ciężarówka, znalazło się w wodzie. Z tego powodu Zarząd Transportu stanu Maryland natychmiast zamknął most na obu kierunkach i wprowadził objazdy przez I-95 oraz I-895. A to z kolei znacząco zakłóciło płynność ruchu w całym regionie.

Jednocześnie aby zminimalizować niebezpieczeństwo zespół nurków wraz z innymi służbami ratunkowymi ruszył na miejsce, aby ocenić rozmiar szkód i udzielić pomocy poszkodowanym. Niestety kolizja statku „Dali”, który miał kurs na Kolombo na Sri Lance, spowodowała poważne problemy dla miejscowej infrastruktury transportowej.

W reakcji na tę sytuację, władze lokalne pod przewodnictwem burmistrza Baltimore, Brandona Scotta, natychmiast podjęły działania koordynujące naprawy. Mimo że odbudowa mostu i przywrócenie jego pełnej funkcjonalności będą wymagały dalszych działań, obecnie trudno jest oszacować pełny zakres szkód i potrzebny czas na odbudowę. To zdarzenie rzuca światło na niezbędność utrzymania bezpieczeństwa infrastruktury transportowej i szybkiego reagowania w sytuacjach kryzysowych.

Czytaj również: Sztuczna inteligencja przewiduje pogodę trafniej i 10 000 razy szybciej. Może pomóc w walce z katastrofami naturalnymi

Rozciągający się na ponad 1,6 mili (około 2575 metrów) i składający się z czterech pasów ruchu, most Francis Scott Key jest niezbędnym połączeniem w obrębie zewnętrznego kręgu portu w Baltimore i ważnym segmentem Interstate-695. Jako kluczowa arteria komunikacyjna, znana również jako Baltimore Beltway, jego uszkodzenie wymusiło szybką reorganizację ruchu drogowego, co Maryland Transportation Authority skutecznie zrealizowała, minimalizując zakłócenia dla kierowców.

Wiele osób zaginionych po katastrofie mostu w Baltimore

Ostatnie doniesienia o katastrofie mostu Francis Scott Key, znajdującego się w sercu Baltimore, ujawniają alarmujące fakty. Otóż według najświeższych raportów, straż pożarna alarmuje, że w chwili dramatycznego zawalenia konstrukcji na moście znajdowało się do 20 pracowników budowlanych. W związku z tym, uruchomiono intensywną akcję poszukiwawczą, mającą na celu odnalezienie co najmniej 10 osób, które obecnie są uznawane za zaginione.

Natychmiast po otrzymaniu tych informacji, znacząco zwiększono liczbę zespołów ratunkowych, w tym nurków i specjalistów od akcji poszukiwawczych. Ekipy ratunkowe skierowano do przeszukania rzeki Patapsco oraz jej najbliższych okolic w poszukiwaniu zaginionych pracowników. Jak podają media dzięki zaangażowaniu nowoczesnego sprzętu i najnowszych technologii, zespoły ratunkowe robią wszystko, co w ich mocy, aby zwiększyć szanse na odnalezienie i uratowanie osób dotkniętych katastrofą.

Czytaj również: Ukraińcy zbombardowali rosyjski tankowiec obok Mostu Krymskiego

W obliczu tego dramatu, stanowe i lokalne władze, w tym burmistrz Baltimore oraz przedstawiciele Zarządu Transportu stanu Maryland wyraziły swoje zaangażowanie w trwającą akcję ratunkową oraz w wsparcie dla rodzin i bliskich zaginionych. W tym celu, uruchomiono centra wsparcia psychologicznego i zmobilizowano wszystkie dostępne zasoby, aby wspierać działania poszukiwawcze na każdym możliwym poziomie.

Nie ma co jednak ukrywać, że ta tragedia nie tylko rzuca światło na ryzyka związane z pracami nad wielkimi projektami infrastrukturalnymi, ale również podkreśla krytyczne znaczenie przestrzegania najwyższych standardów bezpieczeństwa. Zwłaszcza jeśli chodzi o tego typu sytuacje krytyczne.

Spełnia się marzenie wielu Włochów. Powstanie most na Sycylię 

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button