PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
DrogowyTransport

Znany przewoźnik wchodzi na nowy rynek! Nie uwierzysz gdzie

Indie to drugi co do wielkości rynek autobusowy na świecie

FlixBus rozpoczyna działalność w Indiach i liczy na duży sukces. Indie stanowią bowiem drugi co do wielkości rynek autobusowy na świecie.

FlixBus rozpoczyna działalność przewozową w Indiach

FlixBus właśnie rozpoczyna działalność w Indiach, które są już 43. krajem, w którym działa przewoźnik. Pierwsze zielone autobusy wyruszyły z indyjskiego Delhi, łącząc początkowo 46 miast. Jak informuje portal Zdopravy, firma dostrzega ogromny potencjał rynku indyjskiego, bowiem jest to drugi co do wielkości rynek autobusowy na świecie.

Czytaj też: Te autobusy podbijają włoski rynek. Kolejne duże zamówienie

W swoim oświadczeniu FlixBus stwierdził, że skupi się nie tylko na standaryzacji i bezpieczeństwie, ale także na wykorzystaniu nowoczesnych technologii, aby dalej rozwijać rynek, na którym autobusy stanowią kręgosłup transportu dla milionów pasażerów.

Wejście FlixBusa na rynek indyjski otwiera przed nami drugi co do wielkości rynek autobusowy na świecie i rozszerza naszą sieć w Azji zaledwie cztery miesiące po sukcesywnym rozszerzeniu działalności na Chile. Stosujemy nasz sprawdzony model biznesowy oparty na partnerstwie z lokalnymi przedsiębiorcami transportowymi. Jestem przekonany, że Flix dostarczy Hindusom nowy standard podróżowania. Nasza technologia będzie nowoczesna, łatwa w obsłudze, niezawodna i przede wszystkim całkowicie bezpieczna. Podobnie jak na każdym nowym rynku, tak też tutaj dążymy do uzyskania pozycji lidera – mówi André Schwämmlein, współzałożyciel i dyrektor generalny firmy Flix.

Ambitne plany ekspansji

Flix będzie łączył 46 miast indyjskich z 59 przystankami, realizując ponad 200 kursów dziennie. W kolejnym etapie ekspansji przewoźnik poszerzy swoją ofertę w okolicach Delhi i uruchomi pierwsze połączenia także na południu kraju. Do dziś firma FlixBus nawiązała współpracę z pięcioma lokalnymi firmami autobusowymi z siedzibą w Delhi.

Czytaj też: Indie wykorzystują Rosję. Kryzys geopolityczny jest im na rękę

Jak informuje portal Zdopravy, w Indiach firma kładzie nacisk na bezpieczeństwo ruchu drogowego i nowoczesność. Wszystkie autobusy we flocie mają mniej niż trzy lata i są wyposażone w szereg elementów i systemów bezpieczeństwa. Od 2017 roku FlixBus działa także w Polsce i od tamtej pory systematycznie rozwija sieć połączeń. Oferta w szczytowym momencie 2018 roku liczyła 57 linii, którymi można było dotrzeć do prawie 100 miejscowości.

Producent sprzedaje autobusy hybrydowe. Trafią aż na Teneryfę!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button