LotniczyTransport

Linie nie chcą MAX 10? No to Ryanair chętnie je odkupi 

Ryanair już zapowiedział, że jeśli jakiś klient odmówi przyjęcia MAX 10, to on chętnie kupi je "za właściwą cenę"

Ryanair zapowiedział, że jeśli jakikolwiek amerykański klient odmówi przyjęcia samolotów Boeing 737 MAX 10, to irlandzka linia lotnicza chętnie kupi je „za właściwą cenę”.

Ryanair odkupi samoloty Boeing 737 MAX 10

Scott Kirby, CEO linii United Airlines, która zamówiła 277 samolotów MAX 10 z opcją na kolejne 200, poinformował w zeszłym tygodniu, że jego linia lotnicza opracuje nowy plan floty, który nie będzie obejmować tego modelu. Modelu, który już wcześniej zmagał się z licznymi opóźnieniami certyfikacji, a po incydencie z maszyną Alaska Airlines opóźnienia te mogą się pogłębić.

Czytaj też: United zrezygnuje z 737 MAX 10? Mają dość problemów Boeinga

Jak informuje Reuters, Ryanair już zapowiedział, że jeśli jakikolwiek amerykański klient odmówi przyjęcia MAX 10, to irlandzka linia lotnicza chętnie kupi je „za właściwą cenę”. Ryanair już wcześniej złożył zamówienie na 150 sztuk modelu Boeing 737 MAX 10, największego samolotu w rodzinie 737, i posiada opcję na dodatkowe 150 maszyn. Pierwsze dostawy zaplanowane są na 2027 rok. Irlandzki przewoźnik zakłada, że Boeing uzyska certyfikację tego modelu do końca roku, a samolot zacznie latać na początku przyszłego roku.

Daliśmy znać Boeingowi, że jeśli niektóre z amerykańskich linii lotniczych nie chcą przyjąć MAX 10, Ryanair je przyjmie – powiedział Michael O’Leary, dyrektor generalny Grupy Ryanair, podczas prezentacji wyników kwartalnych linii lotniczej.

Czytaj też: Gigant z Tajwanu opóźnia budowę fabryki czipów w USA. Chce zachęt od państwa

O’Leary opisał MAX 10 jako „rewolucyjny” i stwierdził, że Boeing zawsze będzie produkować doskonałe samoloty, ale ich jakość musi zostać poprawiona. Jak informuje Reuters, również Neil Sorahan, dyrektor finansowy Ryanaira, skrytykował komentarze Scotta Kirby’ego z United.

Jeśli Scott Kirby nie chce przyjąć swoich MAX 10, to my bardzo chętnie je przyjmiemy za odpowiednią cenę – powiedział Sorahan w wywiadzie.

Ryanair chce powiększyć swoją flotę 

Jak informuje Reuters, Ryanair w swojej flocie liczącej 574 samoloty ma obecnie 136 samolotów MAX 8 i 409 starszych modeli 737, ale planuje zwiększyć liczbę MAX 8 do 210 i MAX 10 do 300. Na pytanie, czy Ryanair obawia się dużej zależności od modelu MAX lub rozważa dywersyfikację, Sorahan odpowiedział, że „jeśli coś się wydarzy”, Ryanair po prostu nie sprzeda starszych modeli 737.

Jednak bardzo zależy nam na zdobyciu jak największej liczby modeli MAX 8 i MAX 10, aby rosnąć w ciągu najbliższych kilku lat – dodał.

Boeingi przewoźnika z Alaski nadal uziemione. Straty są ogromne

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button