Geis podsumowało rok. Firma nadal rozwija obecność w Polsce
Następnym krokiem w dążeniu do zmniejszenia śladu węglowego jest optymalizacja procedury obsługi zwrotów uszkodzonych przesyłek
Geis podsumowało mijający rok. Firma sukcesywnie rozwija swoją obecność w dziedzinie ekologicznego transportu, planując jednocześnie systematyczne zwiększanie udziału w rynku transportu paletowego zarówno w Polsce, jak i na terenie całej Europy.
Geis podsumowało mijający rok
Ostatni rok był pełen niespodzianek dla przedsiębiorców, a w szczególności dla tych działających w sektorze TSL. Branża musiała stawić czoła wyzwaniom związanym z wysoką inflacją, wzrastającymi cenami energii oraz presją płacową. Dodatkowo, pojawiły się perturbacje na rynku paliwowym oraz istotne zmiany legislacyjne. Mimo tych licznych trudności, firma Geis rozwijała się, realizując swoją strategię poprzez poszerzenie floty i powierzchni magazynowej.
Polska staje się coraz bardziej konkurencyjnym rynkiem dla branży transportowej, co wynika nie tylko z popytu wewnętrznego czy eksportu, ale także z rosnącego udziału przewozów międzynarodowych. Nasze auta dystrybucyjne, nie wliczając w to dostaw całopojazdowych, w ciągu 12 miesięcy pokonały 25 mln kilometrów, a auta liniowe – 20 mln kilometrów. Dzięki temu dostarczyliśmy blisko 2 mln przesyłek o łącznej masie przekraczającej 400 mln kg. Rozpoczynający się rok zapowiada się w Geis równie pracowicie. Na horyzoncie pojawiają się także kolejne zmiany prawne dla branży. Jedną z nich jest planowane wprowadzenie e-CRM, czyli elektronicznego listu przewozowego. My sami stawiamy przed sobą szereg ambitnych zadań, a wśród nich inwestycje w nowoczesne technologie transportowe o niższej emisji – dodaje Adam Kwiatkowski, wiceprezes Geis PL.
Czytaj też: Podkarpacka logistyka rośnie w siłę! Duńczycy z nowym obiektem
Geis podsumowało mijający rok. Firma w zeszłym roku kontynuowała najem magazynów w Poznaniu i Bydgoszczy. Dodatkowo, powierzchnia magazynowa w Krakowie została rozszerzona o kilkaset metrów kwadratowych, z opcją dalszej rozbudowy. Aktualnie Geis posiada 19 magazynów przeładunkowych w Polsce o łącznej powierzchni przekraczającej 52 tysiące metrów kwadratowych.
Ambitne plany
Firma zrealizowała istotny projekt, którym było dodanie do floty transportowej czterech naczep typu CityLiner. Naczepy umożliwiają załadunek aż 27 palet każda, a ich konstrukcja pozwala na swobodne poruszanie się w wąskich ulicach obszarów miejskich. To z kolei przyczynia się do redukcji emisji dwutlenku węgla oraz ogranicza liczbę pojazdów w ruchu w aglomeracjach miejskich. Co ważne, zwiększona ładowność pojazdów pozwala na optymalizację kosztów związanych z jednorazowymi przewozami.
Jesienią ubiegłego roku Komisja Ochrony Środowiska Parlamentu Europejskiego zatwierdziła plan zwiększenia wymogów dotyczących redukcji emisji CO2 przez branżę transportową. Zgodnie z nowymi postanowieniami, do 2030 roku ma ona zostać zredukowana o 45 proc., do 2035 roku o 70 proc., a do 2040 roku aż o 90 proc. To ambitne cele, które wymagają radykalnych zmian w całym sektorze. Chociaż o naczepach nowego typu myśleliśmy już wcześniej, to decyzja Komisji utwierdziła nas w przekonaniu, że podjęliśmy właściwe kroki. Nasze CityLinery można spotkać już w okolicach Strykowa i Grodziska. Następnie pojawią się na ulicach Bydgoszczy, Tych, Warszawy i Gdańska. Do końca III kwartału br. planujemy posiadać w swojej flocie przynajmniej 25 tego typu naczep – dodaje Paweł Golec, dyrektor operacyjny Geis PL.
Czytaj też: Redystrybucja w Polsce to nieśmieszny żart. Traci klasa średnia, zyskują najbogatsi
Następnym krokiem w dążeniu do zmniejszenia śladu węglowego jest optymalizacja procedury obsługi zwrotów uszkodzonych przesyłek. W tym celu, wiosną zeszłego roku, utworzono specjalne zespoły, których celem jest minimalizacja liczby reklamacji oraz eliminacja ryzyka uszkodzeń podczas transportu. Pierwsze rezultaty są już widoczne, gdyż liczba zwrotów zmniejszyła się o połowę w ciągu roku. Grupa Geis oferuje różnorodne usługi, obejmujące zarówno proste rozwiązania transportowe, jak i kompleksowe projekty logistyczne realizowane drogą morską, powietrzną i lądową na obszarze całej Europy. W Polsce pierwsze pojazdy ciężarowe z logo Geis pojawiły się w 2016 roku i od tego czasu firma systematycznie wzmacnia swoją pozycję w obszarze transportu paletowego.
Znajdziesz nas w Google News