DrogowyTransport

Odnawialne paliwo przyszłością branży? Już trwają testy!

Ciężarówki będą codziennie kursować między centrum logistycznym Rhenus w Irun a zakładami Bosch w Aranjuez i Madrycie

Firma technologiczna Bosch i dostawca usług logistycznych Rhenus testują odnawialne paliwo. W ramach współpracy do użytku zostaną wprowadzone dwa pojazdy zasilane biopaliwem od hiszpańskiego producenta ropy i gazu, Repsol.

Bosch i Rhenus łączą siły i testują odnawialne paliwo

Ciężarówki będą codziennie kursować między centrum logistycznym Rhenus w Irun a zakładami Bosch w Aranjuez i Madrycie. Rhenus i Bosch przewidują 18-miesięczny okres testowy dla tego projektu. Jak informuje portal Logistik Heute, testowane przez Bosch i Rhenus odnawialne paliwo jest 100-procentowym biopaliwem pozyskiwanym z odpadów, takich jak zużyty olej spożywczy i odpady leśne.

Jak podaje Rhenus, stanowi „efektywną i przyjazną dla środowiska alternatywę, spełniającą certyfikaty zrównoważonego rozwoju wymagane przez dyrektywy Unii Europejskiej”. Redukuje emisję CO2 o ponad 80 procent w porównaniu do konwencjonalnych paliw, bez konieczności wprowadzania zmian we flocie pojazdów.

Cecilia Cintado, Kierowniczka Logistyki w zakładzie Boscha w Aranjuez, wyjaśnia, że wspólna inicjatywa podkreśla zaangażowanie firmy Bosch w ciągły rozwój nowych, przyjaznych dla środowiska procesów łańcucha dostaw:

Znaleźliśmy strategicznego partnera, który dzieli nasze potrzeby i cele. Współpraca z Rhenus jest doskonałym przykładem na to, jak wiodące firmy przemysłowe i logistyczne łączą siły, aby wspólnie przewidywać zmiany w branży i na ich podstawie rozwijać i wdrażać „transport towarów przyszłości stwierdziła.

Czytaj też:  ORLEN Południe rusza z produkcją biopaliw!

Jak informuje portal Logistik Heute, dostawca usług logistycznych Rhenus planuje, że do 2030 roku cała jego flota ciężarówek będzie bezemisyjna.

Dekarbonizacja branży

Biopaliwa odgrywają kluczową rolę w transformacji branży transportu drogowego, dążącej do zrównoważonego rozwoju i ograniczenia wpływu na środowisko. Wykorzystanie biopaliw, takich jak biodiesel czy bioetanol, stanowi innowacyjne podejście mające na celu zredukowanie emisji gazów cieplarnianych oraz ograniczenie zależności od tradycyjnych paliw kopalnych.

Biopaliwa, pozyskiwane z organicznych surowców, takich jak rośliny uprawne czy odpady organiczne, posiadają potencjał zmniejszenia emisji CO2. Przechodząc na biopaliwa, floty pojazdów transportowych mogą skoncentrować się na zielonych alternatywach, które wspierają cele ekologiczne i zmniejszają negatywny wpływ na klimat.

Czytaj też: Sztuczna inteligencja wesprze pracę spedytorów. Prace nad innowacyjną platformą od GPW bliskie ukończenia

Dodatkowo, rozwój technologii produkcji biopaliw umożliwia stałe doskonalenie efektywności i zrównoważonego pozyskiwania surowców. Branża transportu drogowego, korzystając z biopaliw, może aktywnie uczestniczyć w globalnych wysiłkach na rzecz ochrony środowiska, poprawiając jednocześnie efektywność energetyczną.

Producent sprzedaje autobusy hybrydowe. Trafią aż na Teneryfę!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button