PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
KolejowyTransport

PKP ma niespodziankę! Bilety Intercity kupisz w Jakdojade

Rozszerzenie współpracy, umożliwiające zakup biletów bezpośrednio w aplikacji, ma stanowić udogodnienie dla pasażerów

PKP Intercity rozszerza swoją sieć współpracy z platformami online. Wkrótce do grona partnerów dołączy do Jakdojade. Obie firmy podpisały umowę, która pozwoli na wprowadzenie nowych usprawnień. Już niedługo bilety na pociągi PKP Intercity będzie można kupić w aplikacji Jakdojade.

Już niedługo kupimy bilety Intercity w aplikacji Jakdojade

PKP Intercity rozwija swoje zdalne kanały sprzedaży biletów. Przewoźnik postanowił tym razem rozszerzyć swoją współpracę z Jakdojade, co oznacza, że wkrótce będzie można zakupić bilety Intercity bezpośrednio za pośrednictwem aplikacji Jakdojade. Dotychczas na platformach Jakdojade (zarówno na stronie internetowej, jak i w aplikacji mobilnej) po znalezieniu połączenia obsługiwanego przez PKP Intercity istniała opcja „Kup bilet”, która przekierowywała bezpośrednio do strony przewoźnika. Rozszerzenie współpracy, umożliwiające zakup biletów bezpośrednio w aplikacji, ma stanowić udogodnienie dla pasażerów korzystających z różnych środków transportu.

Czytaj też: Intercity zmienia design przedziałów. Ma być wygodniej… Tylko kiedy?

Kontynuujemy strategię przybliżania kolei do naszych klientów. Chcemy, żeby zakup biletu na pociąg był łatwy, szybki i wygodny. W strategię PKP Intercity wpisany jest rozwój, dlatego likwidujemy wszelkie bariery w korzystaniu z naszych usług. Bardzo się cieszę, że do sieci sprzedaży dołącza Jakdojade. To duża korzyść dla naszych pasażerów – powiedział Tomasz Gontarz, wiceprezes zarządu PKP Intercity.

Aplikacja bije rekordy popularności

Jakdojade, którego strona i aplikacja są używane przez ponad 5 milionów użytkowników miesięcznie, funkcjonuje na polskim rynku jako planer podróży miejskich już od 15 lat. Od 2017 roku aplikacja wprowadziła możliwość zakupu biletów w wybranych miastach w Polsce. To funkcja, która zdobyła ogromną popularność, a tylko we wrześniu 2023 roku zrealizowano w niej niemal 9,5 miliona transakcji. Liczba przewoźników obsługiwanych w aplikacji stale się zwiększa, a w ramach aglomeracji trójmiejskiej Jakdojade umożliwia również zakup biletów przewoźnika kolejowego PKP SKM Trójmiasto.

Czytaj też: ORLEN Południe rusza z produkcją biopaliw!

Rozpoczęcie partnerstwa z firmą Jakdojade stanowi kontynuację działań podejmowanych przez PKP Intercity od września 2021 roku, kiedy to wprowadzono jednolite warunki handlowe (UWH). Od tego momentu firma nawiązała współpracę ze znanymi platformami sprzedającymi bilety, takimi jak mPay, e-podróżnik.pl, SkyCash i KOLEO. W sierpniu bieżącego roku dołączyły do tego grona platformy Infobus i eTravel, które mają na celu ułatwić zakup biletów zarówno podróżnym z zagranicy, jak i osobom wyjeżdżającym w delegacje.

PKP kończy ważną inwestycję. Usprawniono dostęp do portu w Gdyni

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button