PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Info z rynkuTransport

Aplikacja mSpeed ma usprawnić koordynację operacji logistycznych

Poczta Polska wdrożyła nową aplikację mobilną

Od czerwca Poczta Polska wdrożyła nową mobilną aplikację mSpeed. Umożliwia ona rejestrację i śledzenie informacji o przebiegu transportu ładunków paletowych w czasie rzeczywistym. Aplikacja jest dedykowana przewoźnikom realizującym odbiory i doręczenia przesyłek paletowych.

Aplikacja mSpeed – tak nazywa się nowa aplikacja, którą Poczta Polska sprofilowała specjalnie pod obsługę rosnącego wolumenu przesyłek paletowych. Wszystko po to, aby zapewnić swoim klientom sprawniejszą koordynację przeprowadzanych operacji logistycznych. Jest to aplikacja na telefon komórkowy lub tablet, dedykowana kierowcom realizującym odbiory i doręczenia przesyłek paletowych. Program umożliwia rejestrację i śledzenie informacji o przebiegu transportu ładunków w czasie rzeczywistym. Obsługuje kontekstową komunikację spedytora z kierowcą w zakresie realizowanych zadań.

mSpeed to najnowsze rozwiązanie Poczty Polskiej w zakresie obsługi logistycznej rosnącego wolumenu przesyłek paletowych. Wdrożyliśmy je z myślą o współpracujących klientach, aby ułatwić im proces dystrybucji ładunków gabarytowych. Planujemy stały wzrost technologiczny, w kierunku jeszcze efektywniejszej obsługi operacji związanych z transportem paletowym – mówi Andrzej Bodziony, wiceprezes Poczty Polskiej S.A.

Urządzenie mobilne, na którym działa aplikacja mSpeed przypisane jest do kierowcy, a nie do konkretnego auta. Pozwala to na włączenie w proces logistyczny zarówno stałych przewoźników, jak i jednorazowych podwykonawców. Dzięki aplikacji mSpeed kierowca w czasie rzeczywistym przyjmuje zadania i rejestruje oraz aktualizuje poszczególne etapy ich realizacji. Są to m.im. załadunek i rozładunek palet, statusy odbioru i dostawy z uwzględnieniem anomalii, skany oraz zdjęcia dokumentów potwierdzających realizację dostawy.

Dyspozytor ma możliwość lokalizacji kierowcy w trakcie obsługi rejonu, pozostając z nim w stałym kontakcie poprzez wbudowany do aplikacji komunikator.

Poczta Polska jest największą firmą infrastrukturalną i logistyczną w kraju. Notuje systematyczny progres w obsłudze TSL realizowanej na rzecz klientów korzystających z krajowych i międzynarodowych przesyłek paletowych.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button