LotniczyTransport
Gorące newsy

Planujesz podróż do Wilna? Będzie nowe połączenie z Polski!

Łotewski przewoźnik nie tylko kontynuuje ekspansję, ale również osiąga rekordowe dochody

Łotewski narodowy przewoźnik lotniczy kontynuuje ekspansję w Europie. airBaltic planuje uruchomienie w przyszłym roku aż jedenastu nowych tras, w tym bezpośrednie loty z Krakowa do Wilna.

AirBaltic uruchomi loty z Krakowa do Wilna

W przyszłym roku samoloty airBaltic zabiorą pasażerów do wielu nowych miejscowości, w tym Alicante, Tirany, Sofii, Lublany, Skopje, Kiszyniowa i Prisztiny. Loty z Rygi do Alicante rozpoczną się już 27 lutego, a pozostałe będą dostępne na początku maja. Prawie wszystkie trasy będą obsługiwane dwa razy w tygodniu, tylko połączenie ze stolicą Bułgarii będzie oferowane trzy razy w tygodniu.

Czytaj też: Udana rekrutacja linii airBaltic. Prawie tysiąc nowych pracowników!

Przewoźnik zapowiedział także nowe połączenia z estońskiego Tallinu do Billundu i na Maltę. Połączenie z Danią będzie dostępne od maja dwa razy w tygodniu, natomiast na Maltę raz w tygodniu. Z kolei lotnisko w litewskim uzdrowisku Palanga uzyska bezpośrednie połączenie z Amsterdamem. Jak informuje portal Zdopravy, na tej trasie będą dostępne dwa loty tygodniowo od końca maja.

Choć airBaltic ogłosił aż jedenaście nowych połączeń, dla Polaków najatrakcyjniejsze będą jednak bezpośrednie loty z Krakowa do Wilna. Ta trasa będzie obsługiwana od maja, również dwa razy w tygodniu. Bilety na wszystkie wymienione powyżej połączenia są już dostępne na stronie linii lotniczej.

W trakcie przygotowań do kolejnego sezonu zawsze dokładnie analizujemy sytuację na rynku i zapotrzebowanie podróżnych. Tym razem zidentyfikowaliśmy szansę rozszerzenia naszej sieci w Europie Środkowej i Południowo-Wschodniej o połączenia do krajów bałtyckich i skandynawskich. Cieszymy się, że w przyszłym roku rozszerzymy ofertę airBaltic o bezpośrednie loty do tego regionu i jednocześnie zwiększymy częstotliwość lotów na istniejących trasach – skomentował ekspansję dyrektor generalny airBaltic, Martin Gauss.

Wzrost zysków

Łotewski przewoźnik nie tylko kontynuuje ekspansję, ale również osiąga rekordowe dochody. Jak informuje portal Zdopravy, pierwsze półrocze bieżącego roku linie zakończyły z zyskiem netto w wysokości 14,6 miliona euro. To poprawa o ponad sto milionów euro w porównaniu do tego samego okresu w ubiegłym roku. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy linie airBaltic przewiozły prawie dwa miliony pasażerów, co stanowi wzrost o 52% w porównaniu do tego samego okresu w poprzednim roku.

Czytaj też: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo

Wyniki za pierwsze półrocze tego roku przewyższyły nasze oczekiwania. Biznes rozwija się dobrze, a przepływy operacyjne osiągnęły historyczne maksimum. Patrząc wstecz na pierwsze półrocze 2022 roku i nawet na 2019 rok, widzimy znaczny wzrost. Osiągnęliśmy historycznie najwyższy zysk, rekordowe przychody i ogólny wzrost liczby pasażerów podróżujących z nami – dodał Gauss.

Linie airBaltic zanotowały ogromny wzrost liczby pasażerów

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button