Magazyny

Fiege rozwija zautomatyzowane centrum obok lotniska w Zurychu

Nowe centrum logistyczne powstanie w sąsiedztwie istniejącego już wcześniej obiektu Fiege

Firma Fiege buduje zautomatyzowane centrum logistyczne w pobliżu lotniska w Zurychu. Projekt realizowany jest we współpracy z funduszem nieruchomościowym Credit Suisse Asset Management. Nowe centrum logistyczne powstanie w sąsiedztwie istniejącego już wcześniej obiektu Fiege. Dzięki bliskości obu centrów logistycznych, mogą one osiągnąć cenne efekty synergii.

Fiege wybuduje zautomatyzowane centrum logistyczne

Firma Fiege planuje wybudować wielofunkcyjne zautomatyzowane centrum logistyczne w miejscowości Bülach, niedaleko lotniska w Zurychu. Jak informuje portal Logistik Heute, firma dokonała symbolicznego wmurowania kamienia węgielnego w miejscowości Bülach w Szwajcarii, rozpoczynając tym samym budowę. Według oświadczenia prasowego Fiege w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska w Zurychu powstanie centrum logistyczne o powierzchni magazynowej 17 000 metrów kwadratowych. Ta inwestycja jest częścią strategii rozwoju firmy logistycznej, która zwiększa swoją obecność w Szwajcarii.

Od lata przyszłego roku Fiege ma zamiar oferować swoim klientom z branży e-commerce, detalicznej i przemysłowej w pobliżu Zurychu bardziej efektywne procesy logistyczne oraz elastyczne perspektywy rozwoju. Na parterze obiektu firma planuje magazynowanie palet na wysokich regałach, natomiast na piętrze Fiege planuje zautomatyzowany magazyn z systemem „AutoStore”.

Ten system działa nawet w warunkach braku powietrza, co oznacza, że jesteśmy doskonale zabezpieczeni pod względem ochrony przeciwpożarowej – wyjaśnił Martin Heinrich, dyrektor oddziału Fiege w Bülach.

Czytaj też: Powstaje MDC2 Park Kraków South. W Skawinie praca wre

Będzie ekologicznie

Centrum logistyczne zostanie wyposażone w oświetlenie LED oraz pompę ciepła. Jak informuje portal Logistik Heute, Fiege planuje wyprodukować większość potrzebnej energii dzięki instalacji fotowoltaicznej na dachu. Według Fiege, budynek ten spełnia standardy Złotego Statusu Niemieckiego Stowarzyszenia Budownictwa Zrównoważonego (DGNB).

Obiekt będzie posiadał jasne biura i przyjemne przestrzenie do odpoczynku. Jednak absolutnym hitem będzie niewątpliwie duży taras na dachu – dodał Martin Heinrich.

Inwestorem centrum logistycznego jest fundusz nieruchomościowy Credit Suisse Asset Management, który realizuje budowę budynku zgodnie z wymaganiami Fiege. Firma dodatkowo skorzysta z faktu, że nowe centrum logistyczne powstanie w sąsiedztwie istniejącego już wcześniej obiektu Fiege. Dzięki bliskości obu centrów logistycznych, mogą one osiągnąć cenne efekty synergii.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Panattoni buduje Park Kaiserslautern na dawnym pastwisku

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button