DrogowyTransport

Carlsberg dekarbonizuje dostawy. Rozpoczyna współpracę ze znaną firmą

W sumie trasy pokonywać będzie osiem zespołów pojazdów, składających się z samochodów ciężarowych z przyczepami

Carlsberg rozpoczyna prace nad elektryfikacją całego procesu transportu napojów pomiędzy browarem Carlsberg Sverige w Falkenbergu, fabryką wody w Ramlösa, a terminalami przeładunkowymi w Göteborgu, Malmö i Helsingborgu. Carlsber wdraża zrównoważone dostawy w południowej i zachodniej Szwecji we współpracy z firmą Einride.

Carlsberg Sverige wraz z Einride dekarbonizuje dostawy napojów

Carlsberg Sverige ciągle pracuje nad redukcją śladu węglowego we wszystkich obszarach działalności, podejmując lokalne działania mające na celu osiągnięcie wyników zgodnych z ambicjami Carlsberg Group, która dąży do osiągnięcia zerowego śladu węglowego. Teraz następuje kolejna faza działań, polegająca na wdrożeniu transportu elektrycznego pomiędzy browarem w Falkenbergu a terminalami przeładunkowymi w Göteborgu, Malmö i Helsingborgu. Dodatkowo, elektryfikacja Carlsberg dotyczyć będzie dostaw puszek aluminiowych z firmy opakowaniowej Ball w Malmö do Falkenbergu i Ramlösa, a także transportu z Ramlösa do Falkenbergu oraz częściowo bezpośredniej dystrybucji z Falkenbergu do klientów hurtowych w Halmstadzie.

Rozpoczęliśmy naszą współpracę z Einride jesienią ubiegłego roku, gdy zelektryfikowaliśmy ciężki transport magazynowy w regionie Halland. Wiosną poszerzyliśmy współpracę, dodając kolejny samochód ciężarowy z napędem elektrycznym, który codziennie kursuje pomiędzy Falkenbergiem a Ramlösą. Teraz podejmujemy kolejny krok, inwestując znaczące środki w zrównoważone rozwiązanie transportowe dla południowej i zachodniej części Szwecji, co znacząco przyczyni się do redukcji naszego śladu węglowego oraz przyspieszy postęp w kierunku osiągnięcia całkowicie neutralnego klimatycznie łańcucha dostaw – wskazał Peter Hammarstedt, dyrektor generalny Carlsberg Sverige.

Czytaj też: Einride i PostNord planują bezemisyjną dostawę listów i paczek

W sumie trasy pokonywać będzie osiem zespołów pojazdów, składających się z samochodów ciężarowych z przyczepami (51 miejsc na palety na zespół). Enride zainstaluje infrastrukturę ładowania w strategicznych lokalizacjach, w tym w browarze w Falkenbergu i w fabryce wody w Ramlösie, umożliwiając ładowanie samochodów podczas załadunku i rozładunku. Pierwsze samochody ciężarowe z napędem elektrycznym wyjadą na drogi jesienią przyszłego roku.

Koncern skupia się na ochronie środowiska

Flota samochodów ciężarowych z napędem elektrycznym będzie obsługiwana, optymalizowana i monitorowana przez platformę mobilności Einride Saga. Celem rozszerzonego partnerstwa jest zelektryfikowanie około 7 650 000 kilometrów transportu w ciągu pięciu lat, co pozwoli zaoszczędzić niemal 12 300 ton CO2 w porównaniu do samochodów ciężarowych na olej napędowy. Odpowiada to usunięciu z dróg 428 samochodów z silnikiem spalinowym, które codziennie pokonują 200 kilometrów.

W Einride dążymy do współpracy z przedsiębiorstwami myślącymi przyszłościowo, aby aktywnie zmniejszać globalne emisje dwutlenku węgla. To przyjemność współpracować z klientami takimi jak Carlsberg Sverige i pomagać im w dążeniu do zrównoważonego transportu towarów, udowadniając razem, że nadeszła pora na masową transformację transportu ciężkiego, nawet na dłuższe odległości. Carlsberg odważnie kwestionuje stare zasady i posuwa się naprzód poprzez cyfryzację i elektryfikację – dodał Carl Ceder, wiceprezes regionu nordyckiego w firmie Einride.

Czytaj też: Niemcy traktują obywateli jak dorosłych, a Polska jak dzieci!

Od momentu przejścia na elektryczny transport za pomocą Einride, Carlsberg Sverige osiągnęło redukcję emisji związanych z transportem nawet do 95% w porównaniu z trasami, które wcześniej były obsługiwane przez samochody z silnikiem spalinowym.

Einride autonomizuje siatkę transportową na Bliskim Wschodzie

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button