DrogowyTransport

Einride autonomizuje siatkę transportową na Bliskim Wschodzie

Sieć Falcon Rise wdroży pełną ofertę Einride w zakresie mobilności towarowej

Firma Einride i Ministerstwo Energii i Infrastruktury Zjednoczonych Emiratów Arabskich łączą siły, aby wdrożyć największą w regionie elektryczną i autonomiczną siatkę transportową. Podpisane porozumienie przewiduje rozpoczęcie współpracy w celu stworzenia sieci mobilności towarowej obejmującej 550 km.

Einride i Zjednoczone Emiraty Arabskie łączą siły

Einride, firma zajmująca się mobilnością towarową, ogłosiła współpracę z rządem Zjednoczonych Emiratów Arabskich w celu wdrożenia autonomicznego systemu firmy, obejmującego pojazdy elektryczne i autonomiczne, infrastrukturę ładowania oraz technologię transformującą, która umożliwia wprowadzenie rozwiązań cyfrowych, elektrycznych i autonomicznych na dużą skalę w ramach sieci Falcon Rise. Planowana sieć mobilności towarowej będzie obejmować 2 000 pojazdów elektrycznych, 200 autonomicznych pojazdów oraz osiem stacji ładowania.

Ta współpraca dotyka istoty tego, czym Einride się zajmuje – transformacji w kierunku skutecznego i zrównoważonego transportu, który jest w pełni elektryczny. Dzięki tej współpracy będziemy mogli pokazać, jak całe regiony mogą przestawić się na inteligentny i ekonomiczny sposób transportu – powiedział Robert Falck, CEO i założyciel firmy.

Einride autonomizuje siatkę transportową na Bliskim Wschodzie
Einride

Sieć Falcon Rise wdroży pełną ofertę Einride w zakresie mobilności towarowej, obejmującą odcinek o długości 550 km, rozciągający się przez Abu Dhabi, Dubaj i Sharjah. Sieć ta będzie obejmować 2000 elektrycznych ciężarówek, 200 autonomicznych ciężarówek i osiem stacji ładowania z ponad 500 punktami ładowania. Ekosystem towarowy firmy oparty jest na systemie siatki, który jest planowany, optymalizowany i monitorowany za pomocą platformy Einride Saga. Ta siatka upraszcza zarządzanie transportem drogowym, eliminuje niewydolności branży, zapewnia nieprzerwane działanie i znacznie zmniejsza emisje w regionie.

Ustanowienie sieci UAE Falcon Rise stanowi znaczący kamień milowy na naszej drodze ku zrównoważonemu i inteligentnemu transportowi. Dzięki tej współpracy, dążymy do wykorzystania najnowszych osiągnięć technologicznych w celu redukcji emisji i zwiększenia efektywności operacji towarowych w całym regionie – powiedział J.E. Sharif Al-Olama, Podsekretarz ds. Energii i Spraw Naftowych w MOEI.

Einride autonomizuje siatkę transportową w Zjednoczonych Emiratach
Einride

Czytaj też: Maersk ogłasza nową usługę „Al Maha” na Bliskim Wschodzie

Einride rozpoczyna działalność na Bliskim Wschodzie

To pierwszy ogłoszony projekt firmy w regionie, po wielokrotnym rozszerzeniu działalności na rynkach Niemiec, Wielkiej Brytanii i Beneluksu w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Projekt Falcon Rise będzie rozwijany przez pięć lat.

Cieszymy się na współpracę z rządem Zjednoczonych Emiratów Arabskich w celu budowy bardziej zrównoważonego i odpornego systemu transportowego, a dzięki tej współpracy ta zmiana będzie mogła zostać skutecznie wdrożona na dużą skalę. Oferta naszej firmy otworzy nowe możliwości w regionie, wprowadzając nowy sposób transportu, który jest elektryczny, autonomiczny i cyfrowy – powiedział Robert Ziegler, Dyrektor Generalny ds. Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) w firmie Einride.

Założona w 2016 roku, Einride stała się pierwszą firmą na świecie, która w 2019 roku wdrożyła autonomiczny, elektryczny pojazd na publicznej drodze i pierwszą firmą, która w 2022 roku otrzymała zgodę na operowanie tym pojazdem na publicznej drodze w Stanach Zjednoczonych.

Czytaj też: Sektor ropy i gazu zarobił krocie podczas kryzysu energetycznego. Lada chwila spotkanie OPEC+

Volvo zdobywa rekordowe zamówienie na elektryczne ciężarówki

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button