Magazyny

Coca-Cola HBC Polska uruchamia nowy magazyn w Radzyminie

Coca-Cola HBC Polska dynamicznie się rozwija. W Radzyminie otworzono nowy obiekt, który ma koordynować procesy logistyczne.

Coca-Cola HBC Polska z nowym obiektem w Radzyminie

Coca-Cola HSBC Polska uruchamia najnowsze centrum logistyczne w Radzyminie. Obiekt będzie w stanie pomieścić nawet 14 tys. palet i ma na celu koordynowanie procesów logistycznych nie tylko w Polsce, ale w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Inwestycję zrealizowano we współpracy z Jungheinrich.

Radzymiński budynek ma powierzchnię 2 tys. mkw. Inżynierowie zdecydowali się na projekt o wysokości 42 metrów, co pozwala składować palety na 17 poziomach, a tym samym maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń magazynową.

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Zobacz także: Coca-Cola znalazła ciekawe rozwiązanie na zerwane łańcuchy dostaw

Co istotne, centrum pracuje z udziałem skoordynowanego systemu zarządzania. Dzięki niemu niemal wszystkie czynności są zautomatyzowane i śledzone przez dedykowane oprogramowanie. Jak zapewnia realizator inwestycji, magazyn może przyjąć nawet 150 palet na godzinę, co ma zwiększać możliwości produkcyjne.

Jaak Mikkel, dyrektor generalny Coca-Cola HBC Polska i kraje bałtyckie, powiedział:

Jesteśmy w Polsce od 50 lat i chcemy tu zostać na kolejne dekady. Coraz więcej konsumentów sięga po nasze napoje, więc rozszerzanie możliwości naszych zakładów jest naturalnym krokiem, dzięki któremu możemy dalej odpowiadać na potrzeby rynku. Nie zamierzamy na tym poprzestać – planujemy kolejne inwestycje w nowe warianty napojów i ich kategorie, linie produkcyjne i innowacyjne rozwiązania. Wszystko po to, by dalej rozwijać działalność w Polsce.

Zobacz także: Deglobalizacja szansą dla Polski! Możemy stać się produkcyjnym hubem Europy

Mark Brzezinski, Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce zwraca uwagę na kolejną inwestycję, która pozwoli na stworzenie miejsc pracy w Polsce.

Radzymin został regionalnym centrum produkcji

W Radzyminie powstają produkty nie tylko na rynek polski, ale również litewski czy estoński. Otwarcie inwestycji nastąpiło w 50. rocznicę obecności korporacji w Polsce. Wydarzenie było zatem symboliczne.

Coca-Cola informuje, że to nie jedyna inwestycja na terenie Polski, która została niedawno zrealizowana. Również w Radzyminie otwarto nowoczesną linię butelek PET, w Staniątkach natomiast otwarto linię do produkcji puszek w różnych formatach. Korporacja zobowiązała się do osiągnięcia neutralności względem klimatu do 2040 roku. Coca-Cola bierze również udział w akcji Świat bez Odpadów. Na jej podstawie do 2030 roku będzie odbierać do recyklingu taka samą ilość odpadów, jaką wprowadza na rynek. Wszystkie opakowania obecne na polskim rynku już nadają się do recyklingu. Co więcej, aktualnie 100% kupowanej energii pochodzi z odnawialnych źródeł energii.

Biedronka otwiera centrum dystrybucyjne w Stawigudzie

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button