E-commerceLotniczyTransport

Lufthansa Cargo buduje terminal e-commerce we Frankfurcie

Od września Lufthansa Cargo dodatkowo poszerzy swoją flotę o czwarty samolot cargo

Lufthansa Cargo we współpracy z firmą Georgi Handling buduje nowe terminal e-commerce na lotnisku we Frankfurcie. Firma dąży do przekształcenia lotniska w jedno z kluczowych globalnych centrów przesyłek e-commerce. 

Lufthansa Cargo buduje terminal e-commerce

W celu wspierania działalności e-commerce, firma CB Customs Broker GmbH, będąca spółką zależną Lufthansa Cargo, oraz specjaliści ds. obsługi celnej z firmy Georgi Handling, planują utworzyć nowy terminal e-commerce w Strefie Cargo Południe na lotnisku we Frankfurcie.

Aby handel online odnosił sukces, kluczowym czynnikiem jest wytrzymałość i szybkość łańcucha dostaw. Chcemy uczynić Frankfurt wiodącym miejscem w tej dziedzinie, oferując kompleksowe rozwiązania dotyczące wysyłki, odprawy celnej oraz dalszego transportu przesyłek e-commerce – powiedział Ashwin Bhat, CEO LufthansaCargo.

Czytaj też: Zyski Lufthansy rosną po kryzysie i pomocy od państwa 

Jak informuje portal Logistik Heute, od września Lufthansa Cargo dodatkowo poszerzy swoją flotę o czwarty samolot cargo do obsługi tras krótko- i średniodystansowych. Dzięki tegorocznemu podwojeniu floty samolotów A321 do czterech, przed przewoźnikiem otwierają się nowe możliwości dla rozszerzenia zdolności przewozowych oraz sieci połączeń, zarówno w obszarze regularnych lotów, jak i lotów czarterowych.

Lufthansa nieustannie się rozwija

Obecnie Lufthansa Cargo oferuje ponad 50 lotów tygodniowo do 14 miejsc docelowych, zapewniając klientom bezpośrednie połączenia dla ich ładunków cargo do centrum przesiadkowego we Frankfurcie. Najnowszymi dodatkami do sieci tras są Casablanca, Erywań i Tunis. Dodatkowe dostosowanie i rozbudowa planu lotów na trasach krótko- i średniodystansowych związane z rozbudową floty są obecnie w fazie planowania.

Czytaj też: Niemiecki rząd chce ograniczyć działalność chińskiego Huawei

Jak informuje portal Logistik Heute, do 2030 roku firma zamierza zmniejszyć swój ślad węglowy o połowę w porównaniu do roku 2019, aby do 2050 roku działać w sposób neutralny dla klimatu. Oprócz stosowania paliw odnawialnych w swoich samolotach, przewoźnik koncentruje się także na modernizacji floty, efektywności paliwowej oraz digitalizacji.

Widzimy ogromne możliwości w zastosowaniach opartych na sztucznej inteligencji i już zintegrowaliśmy je w naszych usługach. Dziś oferujemy klientom szerokie możliwości wzdłuż łańcucha transportowego, od rezerwacji online po śledzenie przesyłek online – powiedziała Nicole Mies, Dyrektor ds. Komunikacji i Odpowiedzialności Korporacyjnej w Lufthansa Cargo.

Lufthansa odbiera 600. samolot Airbus. Otrzyma inne malowanie

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button