PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
LotniczyTransport

Lufthansa odbiera 600. samolot Airbus. Otrzyma inne malowanie

Maszyna ma przywilej posiadania unikalnego malowania upamiętniającego

Grupa Lufthansa odebrała swój sześćsetny samolot Airbus. Maszyna A321neo będzie posiadała unikalne malowanie, upamiętniające ten kamień milowy w partnerstwie między Lufthansą i Airbusem.

Lufthansa odebrała nowy samolot Airbus

Lufthansa właśnie odebrała swój 600. samolot Airbus. Linie lotnicze zorganizowały uroczyste przywitanie maszyny na terenie fabryki Airbusa w Hamburgu-Finkenwerder. Podczas tego wydarzenia przedstawiciele Grupy Lufthansa i Airbus spotkali się, aby świętować wieloletnie partnerstwo. Od 1976 roku Lufthansa otrzymała ponad 10 modeli samolotów Airbus, stając się głównym partnerem tej linii lotniczej. Przewoźnik planuje kontynuować rozwój tej współpracy w kolejnych dekadach.

Jako 600. samolot Airbusa we flocie Lufthansy, nowy A321neo ma przywilej posiadania unikalnego malowania upamiętniającego. Jak informuje portal Simple Flying, malowanie to jest podobne do standardowego malowania Lufthansy, ale różnicą są duże szare litery „600th” na kadłubie blisko kokpitu. Samolot otrzymał również przydomek „Munster”.

Lufthansę i Airbusa łączy wyjątkowe partnerstwo. Od samego powstania Airbusa cieszymy się bliską i zaufaną współpracą w ramach licznych projektów badawczych i nowych rozwiązań. Lufthansa była także czterokrotnie pierwszym klientem, który zamówił nowy typ samolotu od Airbusa, ostatnio rodzinę A320neo, która odnosi ogromny sukces. Lufthansa zamówiła każdą rodzinę samolotów, którą Airbus opracował w ciągu ostatnich pięciu dekad. Ponad 90% z 600 samolotów Airbus, które otrzymaliśmy w tym czasie, nadal jest w służbie Grupy Lufthansa – skomentował przewodniczący Zarządu Wykonawczego Grupy Lufthansa, Carsten Spohr.

Czytaj też: Przychody Airbusa są stabilne, ale dochód spadł o ponad 60%

Największy odbiorca Airbusów w historii

Z dostarczonymi 600 samolotami Lufthansa jest największym odbiorcą samolotów Airbus w historii. Jednak linia lotnicza nie planuje zaprzestać zamówień na nowe Airbusy w najbliższym czasie. Przewoźnik ma w portfelu zamówień już dziesiątki kolejnych samolotów i planuje kontynuować zakupy przez kolejne lata. Niektóre z nowych samolotów zastąpią starsze modele, a część po prostu zwiększy flotę i tym samym zdolności przewozowe linii lotniczej.

Jak informuje portal Simple Flying, do 2026 roku niemiecki przewoźnik planuje zdobyć kolejne 100 samolotów Airbus, co pozwoli mu ustanowić nowy rekord 700 dostarczonych samolotów Airbus. Spohr podzielił się również informacją, że kadra kierownicza Grupy Lufthansa przewiduje możliwość uczczenia tego osiągnięcia podczas obchodów setnej rocznicy powstania linii lotniczej.

Lufthansa i Airbus są partnerami od momentu dostarczenia pierwszego samolotu Airbus dla Lufthansy w lutym 1976 roku. Od tego czasu Lufthansa co miesiąc odbierała samolot Airbus – w sumie 600 w niemal 50 lat! Żadna inna grupa linii lotniczych nie otrzymała dotychczas więcej naszych samolotów. W imieniu całej firmy pragnę szczególnie podziękować wszystkim zespołom Lufthansy za ich zaufanie. Liczymy na kolejne 50 lat naszego partnerstwa i wspólne zaangażowanie w osiągnięcie celu zrównoważonych podróży lotniczych – stwierdził dyrektor generalny Airbusa, Guillaume Faury.

Czytaj też: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo

Boeing wznawia dostawy Dreamlinerów. 787 trafił do Lufthansy

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button