Info z rynku

Operator pocztowy przejął znaną firmę logistyczną. Jakie ma plany?

Od momentu powstania Active Ants stała się jednym z największych graczy w Holandii

Holenderska firma zajmująca się realizacją zamówień, Active Ants, została w pełni przejęta przez belgijskiego operatora pocztowego Bpost. Przejęcie to zostało częściowo nastąpiło już w 2018 roku, jednak wtedy zarządzanie pozostało w rękach firmy Active Ants. Teraz firma sprzedała swoje pozostałe udziały w Bpost.

Założyciele Active Ants sprzedali udziały Bpost

Active Ants to holenderska firma realizująca zamówienia, która znacząco rozrosła się od swojego powstania w 2011 roku. W zeszłym roku firma otworzyła centrum dystrybucyjne w Wielkiej Brytanii, a obecnie posiada pięć lokalizacji w czterech krajach.

Czytaj też: Active Ants uruchamia pierwsze centrum e-fulfilment na Wyspach

Założyciele Active Ants zdecydowali się sprzedać pozostałe udziały belgijskiemu operatorowi pocztowemu Bpost, co ma umożliwić dalszy rozwój przedsiębiorstwa. Jak informuje portal Ecommerce News, w wyniku tej transakcji nowym dyrektorem generalnym firmy zostanie Bram Blondé.

Dzięki dzisiejszej transakcji Grupa Bpost jasno daje do zrozumienia, że zamierza kontynuować inwestowanie w przyszłość Active Ants. Nasze unikalne podejście, które oferuje zaawansowane rozwiązania w obszarze magazynowania, przetwarzania zamówień i pakowania, oraz harmonijne współdziałanie człowieka i maszyny, stawia nas w doskonałej pozycji wobec efektywnego obsługiwania zamówień online. Nasze podejście od początku do końca doskonale współgra z działaniami Grupy Bpost na arenie międzynarodowej i doskonale uzupełnia spersonalizowane usługi realizacji zamówień oferowane przez Radial, również członka Grupy Bpost – powiedział Blondé.

Zmiany na wysokim szczeblu

Jak informuje portal Ecommerce News, założyciele Active Ants, Jean Lahaye i Jeroen Dekker, opuszczają firmę. Niemniej jednak, pozostaną na stanowiskach przez pewien czas, aby dokończyć proces przejęcia.

Nasze zobowiązanie wobec innowacji, zrównoważonego rozwoju i najwyższej jakości pozostaje niezmienne. Wspólnie z doświadczonym zespołem zarządzającym Active Ants będziemy eksplorować, jak dalej możemy udoskonalać i optymalizować nasze usługi – stwierdzili.

Czytaj też: Inflacja w strefie euro spada do 5,3%! To najniższy poziom od stycznia 2022

Firma Active Ants została założona w 2010 roku, a jej celem było zwiększenie dokładności i wydajności e-fulfilment za pomocą innowacji, automatyzacji i wykorzystania robotów. Podejście firmy okazało się dużym sukcesem. Od momentu powstania Active Ants stała się jednym z największych graczy w Holandii z ponad 250 klientami i ponad trzema milionami zamówień rocznie.

Optymalizacja procesów magazynowych – od czego zacząć ?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button