Info z rynku

DHL Express powiększa flotę o 100 elektrycznych Fiatów

Firma inwestuje w elektromobilność.

DHL Express planuje przejść na plan zeroemisyjny do 2050 roku. W tym celu zamierza powiększyć flotę dostawczą w całej Europie o 14 tysięcy aut elektrycznych. Według planów już w 2030 roku aż 60% samochodów firmy będzie zasilanych na prąd. 

Obecnie DHL Express zakupił 100 samochodów elektrycznych Fiat E-Ducato. Model według informacji prasowej wyróżnia się dużą ładownością i zasięgiem do 200 km na jednym ładowaniu. Samochód został poddany wielu próbom wytrzymałościowym, dzięki którym kierowcy mogą być pewni bezpieczeństwa na drodze.

Polska branża e-commerce jedną z najszybciej rozwijających się w UE

Według danych producenta E-Ducato może mieć zasięg nawet dochodzący do 370 km, jeśli wykorzystuje się pięć modułów o mocy 79kWh. Producenci przekonują, że samochody mogą osiągnąć nawet 1950 kg ładowności oraz od 10 do 17 m³ przestrzeni ładunkowej.

Strategia zrównoważonego rozwoju ma na celu zredukowanie emisji dwutlenku węgla, dlatego tak istotne jest wykorzystanie ekologicznych rozwiązań w logistyce. Dlatego jak zaznacza producent, Fiat E-Ducato pozwala  na szybką i bezpieczną dostawę przesyłek oraz o pełną redukcję CO2.

Tomasz Buraś, prezes zarządu DHL Express Polska w oświadczeniu prasowym przekazał, że:

Misją DHL Express jest łączenie ludzi i poprawianie ich jakości życia. Jej realizacja nie byłaby możliwa, gdybyśmy nie wykorzystywali ekologicznych rozwiązań w logistyce, które pozwalają na redukowanie emisji dwutlenku węgla. Dlatego stale szukamy nowych rozwiązań, które z jednej strony będą umożliwiały nam minimalizować wpływ na środowisko naturalne, a z drugiej strony pozwolą terminowo dostarczać ekspresowe przesyłki do naszych klientów. W związku z tym do 2030 roku grupa DHL zainwestuje łącznie 7 miliardów euro w ekologiczne rozwiązania.

Źródło: DHL Express dpdhl.com/

DHL Express obecnie posiada na terenie Europy 500 pojazdów elektrycznych, które obecnie wykorzystywane są głównie w miastach. Ponadto posiadają w swojej flocie ponad 14 tysięcy innych pojazdów.

Zasięg działania firmy to aż 220 krajów i terytoriów na całym świecie. Zgodnie ze strategią rozwoju firma planuje poszerzyć flotę do 20 tysięcy sztuk samochodów. Zgodnie z zapowiedziami, aż 60% z nich ma być oparta o elektryczność.

Na rynku uprawnień do emisji CO2 może tworzyć się bańka cenowa

Samochody elektryczne przyszłością transportu?

Obecnie w Polsce rośnie zainteresowanie samochodami elektrycznymi. Niestety największym problemem nadal jest niewielka liczba stacji ładujących, jednakże z każdym rokiem ich liczba wzrasta. Pod koniec marca bieżącego roku funkcjonowało w Polsce 1 425 ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych (2 780 punktów), co może być bardzo dobrą nowiną dla wszystkich zainteresowanych zakupem auta na prąd.

Źródło: Licznik elektromobilności: znaczny wzrost rejestracji BEV i PHEV w I kwartale 2021 r. źródło: pspa.com.pl/

Jak wynika z danych Licznika Elektromobilności, uruchomionego przez PZPM i PSPA:

Według danych z końca marca 2021 r., w Polsce było zarejestrowanych łącznie 22 291 samochodów osobowych z napędem elektrycznym. Przez pierwsze trzy miesiące br. ich liczba zwiększyła się o 3 555 sztuk, tj. o 107% więcej niż w analogicznym okresie 2020 r.

Źródło: Licznik elektromobilności: znaczny wzrost rejestracji BEV i PHEV w I kwartale 2021 r., źródło: pspa.com.pl/

 

Źródło: DHL Express, Licznik Elektromobliności

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button