KolejowyTransport
Gorące newsy

Portugalia też wprowadziła bilet za 49 euro! A kiedy u nas?

Bilet podlega zwrotowi i w przeciwieństwie do biletu niemieckiego nie odnawia się automatycznie

Portugalia, wzorem Niemiec, również wprowadziła nowy bilet miesięczny za 49 euro uprawniający do nieograniczonej liczby podróży kolejowych. Portugalski bilet kolejowy jest ważny przez jeden miesiąc i można go nabyć od 21. dnia każdego miesiąca na kolejny miesiąc. Bilet podlega zwrotowi i w przeciwieństwie do biletu niemieckiego nie odnawia się automatycznie.

Portugalia również oferuje bilet za 49 euro

Portugalia wprowadziła nowy bilet kolejowy, który umożliwia podróżującym nieograniczone korzystanie z pociągów za stałą opłatą 49 euro miesięcznie. Jak informuje portal Euronews, tym samym kraj ten przyłącza się do innych państw, w tym Niemiec czy Hiszpanii, które już wcześniej wprowadziły przystępne cenowo bilety na transport publiczny.

Czytaj też: Niemiecki bilet za 49 euro robi furorę! Wzrosła liczba podróżnych

Portugalski bilet obejmuje wszystkich pasażerów, również turystów. Krajowy karnet kolejowy, wydawany przez państwową spółkę kolejową Comboios de Portugal (CP), obowiązuje na większości regionalnych sieci kolejowych, z niewielkimi wyjątkami. Jednak w przeciwieństwie do równie kosztownego niemieckiego karnetu, portugalski bilet za 49 euro nie obejmuje podróży autobusami ani pociągami Intercity, takimi jak Alfa Pendular, Intercidades, InterRegional i Internacional. Nie obowiązuje także w miejskich sieciach komunikacyjnych w Porto, Lizbonie i Coimbrze.

Obszary wyłączone z promocji

Nowy krajowy bilet kolejowy może być używany w większości pociągów regionalnych w kraju, chociaż pewne obszary są wyłączone z oferty. Do takich należą między innymi obszary Alentejo Litoral oraz region Coimbra. Oznacza to, że bilet nie jest ważny na trasach Régua-Pocinho (Linia Douro), Coimbra-Figueira da Foz (Przedmieście Coimbra), Pinhal Novo-Évora i Pinhal Novo-Vila Nova da Baronia (Linia Alentejo) oraz Pinhal Novo-Tunes (Linia Południowa).

Czytaj też: Nowy plan inwestycyjny PKP Intercity – pociągiem ku przyszłości?

Portugalski bilet kolejowy jest dostępny dla wszystkich podróżnych, jednak konieczne jest posiadanie karty klienta CP. Karta ta jest dostępna w punktach sprzedaży biletów CP na terenie całego kraju i jednorazowo kosztuje 6 euro. Aby ją zakupić, należy posiadać oficjalny dokument tożsamości (dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport) oraz kolorowe zdjęcie w formacie paszportowym. Dodatkowo, konieczne jest wypełnienie formularza wniosku o kartę CP.

Jak informuje portal Euronews, portugalski bilet kolejowy jest ważny przez jeden miesiąc i można go nabyć od 21. dnia każdego miesiąca na kolejny miesiąc. Bilet podlega zwrotowi i w przeciwieństwie do biletu niemieckiego nie odnawia się automatycznie.

Rekord PKP Intercity. Sukces czy wynik monopolu na rynku?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

3 Komentarze

  1. Tak jak w DE takie ceny to jest dumping.Za bilet,który kosztował 9 euro podatnicy w DE zapłacili 2.5 miliarda a wszystko było na kredyt.

  2. Tam znacznie taniej jest podróżować samotnie samochodem niż pociągami, stąd te bilety za 50e.
    Kiedy u nas ? Oby u nas jak najdłużej zostało tak jak jest.
    Niech tylko ceny przejazdów nie idą w górę i nikomu żadne bilety za 50e nie są potrzebne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button