PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
E-commerceInfo z rynkuMagazynyTransport

FedEx planuje kolejne zwolnienia. Tym razem w Teksasie

Firma ogłosiła niedawno, że zwolni ponad 900 osób pracujących w zakładach na terenie całego kraju

FedEx planuje zwolnienia w swoim zakładzie w Teksasie. Redukcja 280 miejsc pracy w zakładzie w Fort Worth związana jest z utratą ważnego klienta.

Zwolnienia w FedEx dotkną prawie 300 osób

FedEx zamierza zredukować liczbę zatrudnionych pracowników w zakładzie w Teksasie z powodu utraty ważnego klienta. Jak informuje portal FreightWaves, zakład znajduje się przy 13550 Independence Parkway w Fort Worth, gdzie FedEx obecnie zatrudnia 806 osób. FedEx poinformował, że zwolnienia dotkną 280 pracowników i potrwają do 23 września.

Decyzja wynika z faktu, że jeden z naszych klientów podjął decyzję o przeniesieniu części swojego biznesu do nowej lokalizacji, która będzie zarządzana przez nowego dostawcę usług logistycznych – czytamy w zawiadomieniu, złożonym przez firmę u Texas Workforce Commission.

Czytaj też: Biden wystartował z wyborczymi obietnicami. Szybki Internet dla każdego Amerykanina

To najnowsza z serii niedawnych zwolnień w FedEx. Firma ogłosiła niedawno, że zwolni ponad 900 osób pracujących w zakładach na terenie całego kraju. Jak dodaje FreightWaves, zwolnienia obejmują 58 pracowników w Temple w Teksasie, 59 w Macon w stanie Georgia,73 w Richland w Mississippi, 220 w Pensylwanii, 170 w Indianapolis oraz 50 w Memphis.

FedEx przeprowadza restrukturyzację

Kilka miesięcy temu FedEx zapowiedział, że zmniejszy wielkość swojej globalnej kadry kierowniczej i dyrektorskiej o co najmniej 10% oraz skonsoliduje niektóre zespoły i funkcje. W wewnętrznej notatce do pracowników, prezes Raj Subramaniam powiedział, że ruch ten jest konieczny, by zapewnić konkurencyjność FedEx. Słabość makroekonomiczna w USA i za granicą zmusiła firmę do „dokładnego zbadania struktury zespołu kierowniczego i funkcji, które mogłyby zostać skonsolidowane”. W notatce nie określono, jakie zespoły lub funkcje zostaną skonsolidowane. Ruch nie będzie miał też wpływu na dużą liczbę pracowników, ponieważ FedEx ma łącznie tylko około 100 dyrektorów i kierowników wysokiego szczebla.

Czytaj też: FedEx zwalnia swoich dyrektorów! Firma szuka oszczędności

Głównym problemem jest jednak to, że FedEx zwalnia dyrektorów i osoby na bardzo wysokich stanowiskach, które nigdy nie przewidywały, że ich miejsca pracy będą kiedykolwiek zagrożone. Decyzja wpłynie prawdopodobnie również na podwładnych zwolnionych dyrektorów, a ich rola w firmie będzie musiała zostać zmieniona. Satish Jindel, prezes firmy konsultingowej ShipMatrix, od lat blisko związany z FedEx, obawia się, że brak konkretów na temat zwolnień i podwyższony poziom niepewności wśród kadry wysokiego szczebla będą miały wpływ na produktywność pracowników, którzy pracowali dla zwalnianych kierowników.

We wrześniu FedEx poinformował o słabych wynikach za pierwszy kwartał roku fiskalnego 2023, za co obwiniał głównie nagły spadek wolumenu przesyłek trans-pacyficznych oraz niezdolność do wystarczająco szybkiego cięcia kosztów w jednostce FedEx Express, zajmującej się przewozami lotniczymi i międzynarodowymi. W pierwszym kwartale FedEx przedstawił program o nazwie DRIVE, którego celem jest zaoszczędzenie 4 miliardów dolarów rocznych kosztów do roku fiskalnego 2025, który rozpoczyna się w czerwcu 2024 roku.

FedEx wycofuje kolejne samoloty. Wszystko przez spadek popytu

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button