DrogowyE-commerceTransport
Gorące newsy

Kupujesz używane auto? Numer VIN sprawdzisz na… Allegro 

Nowa funkcja jest dostępna w bocznym panelu oferty na Allegro

Polska platforma e-commerce Allegro wprowadziła nową funkcję we współpracy z firmą AutoDNA. Od teraz, przy zakupie używanego auta możemy sprawdzić jego numer VIN na Allegro, a tym samym poznać historię pojazdu przed dokonaniem zakupu, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo transakcji.

Numer VIN pojazdu można sprawdzić na Allegro

Polska to jeden z najsilniej zmotoryzowanych krajów Unii Europejskiej, a na rynku używanych samochodów w naszym kraju dominują auta sprowadzane z zagranicy. Niestety, polski rynek motoryzacyjny cierpi na poważny problem braku przejrzystości i aż 70% kupujących doświadczyło celowych manipulacji ze strony sprzedawców. Polska platforma e-commerce Allegro, we współpracy z AutoDNA, wprowadza nowe narzędzie pomocne w procesie kupna używanego auta. Od teraz użytkownicy mogą łatwo uzyskać informacje o przebiegu, historii napraw, wypadkach i poprzednich właścicielach używanego samochodu.

Jesteśmy przekonani, że wprowadzenie możliwości sprawdzenia historii pojazdu po numerze VIN na Allegro to bardzo przydatne narzędzie zarówno dla kupujących, jak i sprzedających pojazdy. Jak pokazują dane, prawie 20% kupujących samochody z ogłoszeń internetowych ma problem z pozyskaniem numeru VIN od sprzedającego, a 10% spotkało się z sytuacją, w której sprzedający zamieścił w ogłoszeniu niepoprawny lub fałszywy numer.  Chcemy umożliwić naszym użytkownikom pełną przejrzystość i pewność, że kupują pojazd, który spełnia ich oczekiwania. Z drugiej strony uwzględnienie raportu w ogłoszeniu sprzedaży wyróżnia je wśród wielu podobnych, dzięki czemu oferta staje się bardziej wiarygodna i atrakcyjna dla kupującego – mówi Marek Skomorowski, dyrektor kategorii Kultura i rozrywka oraz segmentu C2C i ogłoszeń.

Czytaj też: Nowe tablice rejestracyjne: 'XD’ dla Gdańska, 'A’ dla Warszawy

Raport jest płatny

Nowa funkcja jest dostępna w bocznym panelu oferty na Allegro. Po kliknięciu zostaniemy przeniesieni na stronę AutoDNA, gdzie będziemy musieli wprowadzić numer VIN, który należy uzyskać od sprzedającego (jeśli nie został podany w ogłoszeniu). Jeśli sprzedawca już wpisał numer VIN podczas dodawania ogłoszenia, zostanie on automatycznie załadowany. Następnie będziemy mogli sprawdzić dostępne informacje o pojeździe, a po zakupie wybranego raportu zapoznać się z jego historią. Raport zawiera informacje na temat tego, czy kupowane przez nas auto znajduje się w bazie skradzionych pojazdów (w Polsce, innych krajach w Europie i USA), dane z badań technicznych, odczyty stanu licznika przebiegu, informacje o wypadkach i kolizjach, poprzednich właścicielach, akcjach serwisowych oraz archiwalne zdjęcia. Koszt raportu wynosi 69,90 zł.

Allegro przekonuje, że stale doskonali swoją platformę, wprowadzając coraz bardziej nowatorskie rozwiązania, które odpowiadają na potrzeby klientów.

Dodanie możliwości sprawdzania historii pojazdu po numerze VIN przy zakupie to kolejny przykład udogodnienia dla osób poszukujących nie tylko najlepszych ofert, ale także gwarancji jakości i bezpieczeństwa – czytamy na stronie.

Czytaj też: Płaca minimalna wyniesie 4300 zł w 2024 roku! To oznacza wzrost o 23,2%

Mars wykorzysta naczepy eTrailer na trasie z Turcji do Niemiec

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button