IntermodalnyTransport

Terminal kontenerowy w Rotterdamie czeka duża rozbudowa

Terminal kontenerowy Maasvlakte II w Rotterdamie odgrywa ważną rolę w handlu międzynarodowym

APM Terminals, firma zajmująca się obsługą terminali kontenerowych A.P. Moller – Maersk, zapowiedziała, że rozbuduje terminal kontenerowy Maasvlakte II w Rotterdamie, zwiększając jego zdolność obsługi kontenerów do około 2 milionów TEU.

APM Terminals rozbuduje terminal kontenerowy

APM Terminals otworzyło terminal kontenerowy w Maasvlakte II w Rotterdamie w 2015 roku jako w pełni zautomatyzowane centrum o zerowej emisji. Jak informuje portal Marine Link, dodatkowa sekcja terminala również będzie bezemisyjna i w pełni zautomatyzowana oraz przygotowana do instalacji zasilania brzegowego.

Nasza decyzja o dalszej inwestycji i rozbudowie w Maasvlakte II potwierdza znaczenie Rotterdamu dla globalnych łańcuchów dostaw i naszej sieci globalnej. Cieszymy się na myśl o tym ważnym projekcie i możliwościach, jakie stworzy – powiedział Keith Svendsen, dyrektor naczelny APM Terminals.

Czytaj też: DP World zbuduje mega-terminal kontenerowy w Indiach

Rozbudowa terminala w Rotterdamie

W zeszłym roku A.P. Moller – Maersk wynajęło już 18,5 hektara ziemi w tym samym obszarze na rozwój punktów przeładunkowych i magazynów chłodniczych, które zostaną otwarte w 2024 roku. Jak informuje portal Marine Link,, na terenie bezpośrednio przylegającym do terminalu APM Maasvlakte II powstanie również magazyn o powierzchni około 16 hektarów dla Star Container Services – spółki zależnej od A.P. Moller – Maersk.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z decyzji APM Terminals o rozbudowie terminala i wybraniu Rotterdamu jako centrum swoich operacji w Europie Zachodniej. Ta dodatkowa zdolność terminala jest bardzo potrzebna, aby kontynuować obsługę rosnących woluminów kontenerów w przyszłych latach w sposób efektywny i zrównoważony – powiedział Allard Castelein, dyrektor naczelny Portu w Rotterdamie.

Terminal kontenerowy Maasvlakte II w Rotterdamie odgrywa ważną rolę w handlu międzynarodowym. Obsługuje kontenery z całego świata, w tym z Chin, Indii, Korei Południowej i Stanów Zjednoczonych. Dzięki swojej dogodnej lokalizacji, w pobliżu największych rynków w Europie, terminal jest idealnym punktem przeładunkowym dla towarów w drodze do Europy. Został oddany do użytku w 2015 roku i jest jednym z największych terminali kontenerowych w Europie, zdolnym do obsługi największych kontenerowców na świecie.

Czytaj też: Czy grozi nam Światowy Kryzys Finansowy? [ANALIZA]

METRANS rozbudowuje terminale wzdłuż korytarza Węgry-Serbia

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button