LotniczyTransport

Boeing zwiększy zatrudnienie! Pracę znajdzie 10 tysięcy osób

Ponieważ produkcja 737 MAX nabrała tempa, Boeing planuje zwiększyć dostawy nowych samolotów

Boeing ogłosił, że w tym roku zwiększy zatrudnienie o tysiące nowych pracowników. Branża lotnicza kontynuuje odbudowę po pandemii, a producent planuje zwiększyć produkcję.

Boeing zwiększy zatrudnienie

Choć z reguły ostatnio słyszymy raczej o masowych zwolnieniach, spowodowanych trwającym kryzysem, sytuacja w branży lotniczej zdaje się poprawiać. Producent samolotów Boeing ogłosił, że w tym roku zwiększy zatrudnienie o dodatkowe 10 tysięcy osób. Firma ujawniła dane dotyczące dostaw w czwartym kwartale i całym roku, wskazujące na wzrost dostaw o 40% w porównaniu z 2021 r. Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu ze strony linii lotniczych, producent zwiększy pozycje w swoich jednostkach biznesowych, inżynieryjnych i produkcyjnych.

Zatrudnianie nie jest już ograniczeniem. Jesteśmy w stanie zatrudnić pracowników, których potrzebujemy. Wszystko sprowadza się do szkolenia i ostatecznego przygotowania ich do wykonywania pracy, której wymagamy – stwierdził Dave Calhoun, dyrektor generalny Boeinga.

Ponieważ produkcja 737 MAX nabrała tempa, Boeing planuje zwiększyć dostawy nowych samolotów o prawie 80 maszyn. W zeszłym roku producent dostarczył 374 samoloty, a w tym roku firma spodziewa się dostaw na poziomie 400-450 maszyn. Ponadto trwa produkcja co najmniej 70-80 kolejnych 787 Dreamlinerów.

Krążą również pogłoski, że Boeing planuje w tym roku przywrócić wszystkie cztery testowe modele 777X. Na początku tego miesiąca drugi opracowany model przedseryjny wzbił się w powietrze po problemach z silnikiem, które uziemiły samolot na prawie pół roku. Samolot, który ostatni raz latał w sierpniu, przeszedł wstępny test kontroli lotu, co jest raczej normalne po długim okresie nielatania. Boeing ma nadzieję rozpocząć dostawy nowych samolotów szerokokadłubowych w ciągu dwóch lat.

Czytaj też: Boeing znacznie zwiększył dostawy, ale i tak przegrywa z Airbusem

Wzrost w jednym segmencie, zwolnienia w innym

W USA pracuje ponad 135 000 pracowników Boeinga. Chociaż dokładna liczba nowych miejsc pracy stworzonych przez firmę nie jest znana, producent samolotów rozpoczął nowe siedmioletnie partnerstwo z organizacją non-profit w celu rozszerzenia nauki STEM w całym południowym Teksasie, stawiając na rozwój siły roboczej w stanie Lone Star.

Dzięki partnerstwu producent doda więcej stanowisk do już i tak dużego zespołu w Teksasie. Firma poinformowała, że zatrudnia w tym stanie ponad 5 730 pracowników, a jej wpływ na gospodarkę szacowany jest na 1,6 miliarda dolarów.

Firma poinformowała jednak, że w niektórych obszarach planuje redukcję miejsc pracy. Boeing przyznał, że zmniejszy zatrudnienie w niektórych funkcjach wsparcia. Ma to umożliwić lepsze dostosowanie zasobów do wspierania obecnych produktów i rozwoju technologii. Firma odmówiła komentarza na temat tego, ile miejsc pracy zostanie zredukowanych w 2023 roku.

Czytaj też: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo

China Airlines będą przewozić swoimi Boeingami… kiwi i homary

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button