Info z rynku

,,e-CMR. Czy jesteś gotowy?” – najnowszy raport PITD i GS1 już do pobrania

Polski Instytut Transportu Drogowego we współpracy z GS1 opublikował raport „e-CMR. Czy jesteś gotowy?”. W treści raportu znajdziemy wiele danych liczbowych popierających wprowadzanie eCMR, a eksperci są zgodni co do tego, iż należy uświadamiać przewoźników, że wejście w życie elektronicznego listu przewozowego jest nieuniknione, dlatego warto zacząć wdrożenia jak najszybciej.

Przyszłość i teraźniejszość w raporcie e-CMR

Raport powstał na bazie badań ankietowych. Respondenci zdają sobie sprawę z tego, że wprowadzenie elektronicznego listu przewozowego to przyszłość dla firm transportowych. Mimo  wielu argumentów przemawiających za rozpoczęciem korzystania z eCMR, dla części ankietowanych barierą jest nieznajomość nowych technologii. Podczas wypisywania standardowego listu CMR można popełnić szereg błędów lub pominąć jakieś informacje, a przy elektronicznej wersji nie ma takiej możliwości. Firmy coraz częściej reformują swoje struktury tak, aby wprowadzić nowoczesne rozwiązania technologiczne. Dzięki programom pilotażowym znaczna część respondentów byłaby w stanie zrozumieć proces eCMR oraz rozpocząć jego wdrożenie w firmie. A jak wiadomo przejście na elektroniczne formy zarządzania firmą jest nieuniknione. 

Zobacz także: M. Gorynia: Plan Marshalla dla Ukrainy powinien być poprzedzony umorzeniem długów

Jakie problemy rozwiąże się wprowadzenie eCMR? Jakie standardy identyfikacji trzeba wdrożyć? Jacy są dostawcy eCMR? Czy tylko duże firmy transportowe korzystają z eCMR? Czy program pilotażowy eCMR wystarczy do zapoznania się z nowymi rozwiązaniami? Co staje na przeszkodzie przed wprowadzeniem eCMR?

Zobacz także: Koleje Rosyjskie wzywają Unię Europejską do… zniesienia sankcji

Na te i szereg innych pytań znajdziecie Państwo odpowiedzi w najnowszym raporcie: „e-CMR. Czy jesteś gotowy?”, który można BEZPŁATNIE pobrać ze strony PITD.

Amazon planuje masowe zwolnienia. Utrudnią logistykę i handel?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button