LotniczyTransport

Qatar Airways i Virgin Australia ogłosiły strategiczne partnerstwo

Qatar Airways i Virgin Australia oficjalnie rozpoczęły strategiczne partnerstwo, oferując podróżnym szeroki wachlarz korzyści, takich jak rozszerzona sieć połączeń, czy dostęp do poczekalni i programów lojalnościowych obu linii. Loty można już rezerwować na stronach internetowych obu linii lotniczych.

Partnerstwo Qatar Airways i Virgin Australia

Nowe strategiczne partnerstwo pomiędzy Qatar Airways i Virgin Australia zapewni pasażerom bezproblemowy dostęp do sieci obu przewoźników, wraz z szeregiem korzyści dla podróżnych, takich jak podwójne punkty lotnicze, dostęp do poczekalni, pierwszeństwo wejścia na pokład i odprawa.

W przeciwieństwie do innych linii lotniczych, byliśmy zdeterminowani, aby utrzymać loty do i z Australii podczas pandemii Covid, oraz pozwolić zdesperowanym osobom na powrót do domu i utrzymać połączenie firm ze światem.  Teraz wzmocniliśmy naszą obecność jeszcze bardziej we współpracy z naszymi dobrymi przyjaciółmi w Virgin Australia – powiedział dyrektor generalny grupy Qatar Airways Akbar Al Baker.

Loty można już rezerwować na stronach internetowych obu linii lotniczych. Według Virgin Australia, partnerstwo obejmie 49 rynków i ponad 150 miejsc w Australii, Europie, Bliskim Wschodzie i Afryce, w tym kilka popularnych europejskich miast, takich jak Londyn, Paryż, Rzym i Ateny.

Dzisiejszy dzień jest niezwykle ekscytujący dla Virgin Australia i naszych lojalnych członków Velocity Frequent Flyer z Qatar Airways oficjalnie dołączającym do rodziny Virgin Australia. Kontynuujemy realizację naszej obietnicy rozwoju międzynarodowej sieci, a od dzisiaj nasi goście będą mieli bezpośredni dostęp do ponad 150 miejsc na całym świecie, w tym więcej dostępu do Bliskiego Wschodu, Europy i Afryki, niż kiedykolwiek oferowaliśmy w historii naszej linii lotniczej” – mówi dyrektor generalny australijskiego przewoźnika, Jayne Hrdlicka.

Czytaj też: Lufthansa odwołuje jutro większość lotów z Niemiec! Szykuje się chaos!

Korzyści z podróży premium

Członkowie programów lojalnościowych obu linii lotniczych mogą skorzystać ze specjalnych nagród podczas lotów z nową linią partnerską. Członkowie Qatar Airways’ Privilege Club otrzymają podwójne punkty Avios podczas rezerwacji i podróży dowolnym lotem Virgin Australia do 5 grudnia 2022 roku.

Natomiast członkowie programu Velocity australijskiego przewoźnika będą mogli skorzystać ze zniżki na każdą rezerwację dokonaną na stronie Qatar Airways między 7 września a 12 października 2022 roku, na podróże do 31 marca 2023 roku. Korzyści na tym się nie kończą. Członkowie Velocity mogą również uzyskać dostęp do poczekalni Qatar Airways wraz z pierwszeństwem odprawy i wejściem na pokład, oraz dodatkowymi limitami bagażu.

Ponad 10,8 miliona członków Velocity będzie mogło zbierać i wymieniać punkty Velocity do ponad 500 miejsc na całym świecie, podróżując z Virgin Australia, Qatar Airways i naszą długą listą renomowanych międzynarodowych linii lotniczych. Uprawnieni członkowie Velocity otrzymają również szereg korzyści premium podczas podróży z Qatar Airways, w tym dostęp do poczekalni oraz pierwszeństwo odprawy i wejście na pokład – dodała Jayne Hrdlicka.

Obie linie po raz pierwszy ogłosiły partnerstwo w maju, co wywołało pewne wątpliwości, biorąc pod uwagę wcześniejsze powiązania katarskiego przewoźnika z rywalem Virgin, Qantas. Później Virgin Australia pogłębiła swoje relacje z Qatar kosztem Etihad Airways.

Czytaj też: Egipt i Katar podpisały umowy inwestycyjne na 5 mld dolarów

Chaos w branży lotniczej. Szef IATA: Heathrow to banda idiotów

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button