DrogowyTransport

Toyota uznaje kalifornijski organ do wyznaczania standardów emisji pojazdów

Toyota coraz prężniej działa w USA, a najlepszym tego dowodem jest uznanie kalifornijskiego organu, który zajmuje się wyznaczaniem standardów emisji pojazdów osobowych. 

Toyota w USA – korporacja dostosowuje się do kalifornijskich przepisów

Toyota Motor Corp. uznała władze stanu Kalifornia, jako respektowany organ ustanawiania norm emisji pojazdów zgodnie z amerykańską ustawą o czystym powietrzu. Tym samym Toyota kontynuuje rozwój na tamtejszym rynku, starając się konkurować z amerykańskimi gigantami motoryzacyjnymi (Więcej: Toyota liderem sprzedaży w USA. General Motors został zdetronizowany! oraz Tesla chce szybciej serwisować samochody na wzór wyścigów F1).

Zobacz także: Toyota i Yamato Transport planują komercjalizację wymiennych baterii do samochodów

Toyota przystosowuje się do warunków amerykańskich

To strategiczna decyzja Toyoty, która coraz bardziej koncentruje się na amerykańskim rynku. Wraz z nastaniem nowych trendów motoryzacyjnych, japońska korporacja chce zwiększyć sprzedaż i odegrać znaczącą rolę w transformacji. Szacuje się, że w najbliższych latach coraz więcej Amerykanów będzie zainteresowanych zakupem elektryka. Dla wielu to wciąż Tesla pozostaje numerem jeden. Biorąc pod uwagę plany rozwojowe i ekspansyjne Toyoty, wkrótce może się to zmienić.

Zobacz także: Rewizja danych w Wielkiej Brytanii! Realny PKB w 2020 r. spadł jednak o 11%

Toyota po raz kolejny dostosowuje się do rynku, który pozwala generować znaczne dochody. W przypadku rynku indyjskiego japońska korporacja odmówiła zwiększenia produkcji elektryków. Przedstawiciele stwierdzili, że tamtejsza infrastruktura nie jest dostosowana do elektryków, gdyż brakuje ładowarek. W dłuższej perspektywie decyzja o zwiększeniu produkcji okazałaby się bezzasadna, a co więcej, mogłaby się wiązać ze stratą. Zamiast tego menedżerowie zadecydowali o wejściu we współpracę z Suzuki, której celem będzie rozwijanie samochody hybrydowe. Pojazdy typu BEV Toyoty są obecnie zbyt drogie dla głównych nabywców w Indiach. Suzuki ma pomóc w obniżeniu kosztów i dostosowaniu produktów do lokalnego rynku. Pojazdy, które powstały w ramach strategicznej współpracy mają trafić na rynek indyjski oraz afrykański (Więcej: Toyota i Suzuki będą współpracować przy produkcji samochodów hybrydowych w Indiach).

Toyota ogranicza produkcję. Powodem ulewne deszcze blokujące dostawy części

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button