DrogowyTransport

Toyota ogranicza produkcję. Powodem ulewne deszcze blokujące dostawy części

Toyota po raz kolejny rewiduje swoje tegoroczne plany produkcyjne. Najnowszą przeszkodą są wstrzymane dostawy części wywołane ulewnymi deszczami, które nawiedziły środkową Japonię. Toyota wstrzymuje przyjmowanie zamówień m.in. na model Harrier sprzedawany w USA i Chinach. 

Toyota wstrzymuje przyjmowanie zamówień i ogranicza produkcję

Toyota Motor Corp. zmniejszy lipcową produkcję pojazdów samochodowych o 4 tys. sztuk. Powodem są problemy z dostawami komponentów. Ulewne deszcze po raz kolejny zakłóciły łańcuch dostaw, częściowo wstrzymując pracę w fabrykach.

W środkowej Japonii obserwuje się ulewne burze. Ze względu na trudne warunki atmosferyczne, część dostawców wstrzymała transport podzespołów. Zmusiło to Toyotę do ograniczenia produkcji na trzech liniach w dwóch fabrykach. W konsekwencji zatrzymano linię produkującą modele RAV4 i Harrier. Pozostałe dwa znajdują się w fabryce Toyota Industries Corporation, która również produkuje RAV4, w tym wersję hybrydową typu plug-in.

Zobacz także: Czy cena baryłki ropy spadnie? Czy ceny na stacjach benzynowych w końcu będą niższe?

Globalny cel produkcyjny poważnie zagrożony

Zamówienia na model Harrier sprzedawany w USA i Chinach zostały wstrzymane. Wszystko z powodu przedłużających się problemów z dostawami części. Jak donosi dziennik biznesowy Nikkei, wcześniej anulowano złożone zamówienia z powodu zatorów portowych w Szanghaju, co poważnie odbiło się na wizerunku Toyoty w Stanach Zjednoczonych, która konkuruje szczególnie z GM. Japoński producent jest zmuszony obniżyć swoje roczne prognozy. Na początku miesiąca wstrzymano zamówienia na SUV-a Land Cruisera, ponieważ liczba zamówień przekroczyła zdolność produkcyjną japońskiego producenta.

Zobacz także: Toyota liderem sprzedaży w USA. General Motors został zdetronizowany!

Problemy z dostawami uderzyły w międzynarodowy plan Toyoty. Korporacja miała na celu produkcję 800 000 pojazdów na lipiec. To kolejny raz, gdy problemy logistyczne uderzają w fabryki japońskiej korporacji motoryzacyjnej. Tym samym to kolejny miesiąc, gdy Toyocie nie uda się osiągnąć zamierzonego celu produkcyjnego. W minionym tygodniu korporacja podała, że globalny plan produkcji na sierpień zostanie zmniejszony o 18% w porównaniu z planami z początku roku.

Toyota i Suzuki będą współpracować przy produkcji samochodów hybrydowych w Indiach

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button