LotniczyTransport

Linie Uganda Airlines oferują klientom… powietrzne śluby

Uganda Airlines uruchomiły dwie usługi o nazwie Sky Celebrations i Sky Weddings. Ci, którzy chcą świętować specjalne okazje – w tym związać się ze swoją drugą połówką – mogą teraz zwrócić się do przewoźnika, aby przeżyć ten niezapomniany dzień w powietrzu. Linie Uganda Airlines oferują bowiem powietrzne śluby na wysokości niemal 11 kilometrów.

Powietrzne śluby w samolotach Uganda Airlines

Oczywiście nie może być mowy o ślubie bez wcześniejszego uzyskania „tak”. Dlatego też pakiet uroczystości Uganda Airlines obejmuje nie tylko powietrzne śluby, ale również oświadczyny. Ponadto linia lotnicza oferuje możliwość uhonorowania rocznic ślubu.

Sky Celebrations i Sky Weddings polegają na przejściu od zwykłego sposobu świętowania kamieni milowych związku do bardzo wyjątkowego wyboru, jakim jest przeniesienie imprezy z ziemi w chmury – powiedziała Jennifer Bamuturaki, dyrektorka generalna Uganda Airlines, cytowana przez ugandyjski rynek medialny New Vision.

Niestety, cena za usługę nie została podana. Dla porównania, podobna usługa o nazwie „Weddings in the Sky” świadczona przez firmę wynajmującą prywatne odrzutowce „Air Charter Service” zaczyna się od 28 000 dolarów za dwugodzinny lot na pokładzie samolotu takiego jak Bombardier Challenger 850, który może pomieścić 16 osób. Biorąc pod uwagę, że Uganda Airlines obsługuje tylko dwa z (bardzo rzadkich) Airbus A330-800 i cztery Bombardier CRJ-900, możemy założyć, że cena będzie się znacznie różnić. W porównaniu do odrzutowców, szerokokadłubowe samoloty Uganda Airlines są gigantyczne, a ich wynajem tylko po to, by zorganizować powietrzny ślub, będzie raczej sporo kosztować.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Uganda Airlines (@ugandairlines)

Czytaj też: British Airways wstrzymały sprzedaż biletów z lotniska Heathrow

Tradycja prawie tak stara, jak lotnictwo

Powietrzne śluby nie są nowością. Ludzie zaczęli regularnie prosić o ceremonie w powietrzu już w latach 30. XX wieku. Najwcześniejszy odnotowany ślub w samolocie miał miejsce już w 1912 roku, aczkolwiek odbył się on w zaparkowanym na ziemi dwupłatowcu Wrighta. Przez ostatnie lata w powietrzu miało miejsce kilka dość niezwykłych zaślubin.

Na przykład w 2018 roku papież Franciszek udzielił ślubu podczas lotu LATAM Airlines z Santiago do miasta Iquique w Chile. Para – stewardesa i steward – początkowo zamierzała wziąć ślub w 2010 roku, ale trzęsienie ziemi zniszczyło ich kościół. Ostatecznie zdecydowali się na ślub cywilny, ale nie byli formalnie małżeństwem zgodnie z ich wiarą katolicką. Kiedy Jego Świątobliwość usłyszał ich historię podczas spotkania przed lotem, pobłogosławił ich obrączki przed przeprowadzeniem ceremonii podczas samego lotu. Podobno prezes LATAM został świadkiem, a chilijski kardynał podczas lotu własnoręcznie wypisał akt małżeństwa.

Czytaj też: Akcje Ryanair przeczą grawitacji – kryzys w branży, a wartość firmy rośnie

Elon Musk planuje otworzyć prywatne lotnisko w Teksasie

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button