PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
LotniczyTransport

OceanSky Cruises planuje wyprawy na Biegun Północny

W ciągu najbliższych trzech lat ruszą wyprawy na Biegun Północny luksusowym sterowcem. Luksusowe sterowce OceanSky Cruises zabiorą w luksusową wyprawę do 16 pasażerów. 38-godzinna podróż wiąże się jednak z wysoką ceną i za podróż trzeba będzie słono zapłacić.

Sterowcem na Biegun Północny

OceanSky Cruises planuje uruchomić wyprawy na Biegun Północny. Cotygodniowe rejsy z Longyearbyen na Svalbardzie będą odbywać się od maja do października, a ich rozpoczęcie planowane jest na 2024 lub 2025 rok. Szczęśliwi pasażerowie będą mieli okazję przeżyć coś, co zdarza się tylko raz w życiu. Sterowiec o długości 100 metrów przypomina raczej luksusowy hotel. Znajdują się w nim salony, panoramiczne okna i tylko osiem luksusowych dwuosobowych kabin, co pozwala na stworzenie intymnej i spersonalizowanej przygody.

Sterowiec wyruszy z norweskiego archipelagu Svalbard, a podróż w obie strony na Biegun Północny potrwa około 38 godzin. Sterowiec nie wymaga pasa startowego lotniska, aby wystartować lub wylądować, więc pasażerowie mogą z łatwością zostać wysadzeni w najbardziej odległych miejscach na świecie. 38-godzinna podróż wiąże się jednak z wysoką ceną. Kabina dla dwóch osób kosztuje 2 miliony szwedzkich koron, czyli około 880 tysięcy złotych.

Dzień pierwszy

  • 18:00 – wylot z Longyearbyen na Svalbardzie – najdalej na północ położonego miasta na Ziemi
  • 20:00 – koktajle i kolacja

Dzień drugi

  • 9 rano – lądowanie na biegunie północnym
  • odprawa przez kierowników ekspedycji, a potem dzień na zwiedzanie
  • lunch na biegunie północnym
  • 15.00 – odlot na Svalbard
  • 20.00 – kolacja

Dzień trzeci

  • 6 rano – lądowanie na Svalbardzie
OceanSky Cruises

Czytaj też: Rosja wyśle kontenerowiec o napędzie atomowym w podróż przez Arktykę

Jeśli nie Biegun Północny, to może Afryka

Na sterowcu znajdują się luksusowe salony i mnóstwo panoramicznych okien. Lecąc nisko i powoli, stwarza on doskonałą okazję do podziwiania dzikiej przyrody i niesamowitych krajobrazów. Osoby podróżujące latem będą mogły doświadczyć tak zwanego słońca o północy, z całodobowym światłem dziennym, natomiast podróżujący w drugiej części sezonu mogą mieć szczęście zobaczyć zorze polarne.

Kosztowny bilet na Biegun Północny oferuje transfer w obie strony ze Svalbardu, dwa noclegi na pokładzie, w tym wszystkie posiłki i napoje (wielokrotnie nagradzane fine dining), dwujęzycznego przewodnika przyrodniczego oraz wszystkie atrakcje na Biegunie Północnym. Na pokładzie będzie znajdować się siedmiu członków załogi, w tym pilot, stewardesa, szef kuchni i kierownik wyprawy.

OceanSky Cruises oferuje również inną trasę – Podróż Koziorożca. Rejs ten, odbywający się nad Afryką Południową, daje pasażerom możliwość zobaczenia z bliska i osobiście niektórych z najlepszych atrakcji przyrodniczych tego regionu, takich jak pustynie Namibii, Wodospady Wiktorii, Delta Okavango oraz białe piaszczyste plaże Oceanu Indyjskiego.

Sterowiec OceanSky Cruises wykorzystuje hel do utrzymywania się na powierzchni, w czym pomaga mu aerodynamiczna siła nośna wynikająca z kształtu kadłuba. Cztery śmigła zapewniają sterowcowi ruch do przodu. Wykorzystując silne wiatry na półkuli północnej do zwiększenia wydajności i prędkości, sterowiec zużywa znacznie mniej paliwa niż inne statki powietrzne. Z kolei do atmosfery emituje znacznie mniej CO2. Podróżowanie sterowcem może nie jest jeszcze powszechne, ale z pewnością stwarza ekscytujące możliwości dla przyszłości zrównoważonego lotnictwa.

Czytaj też: Ile drzew trzeba posadzić, aby zrównoważyć wpływ emisji gazów?

Duży projekt infrastrukturalny Rosji. Nowe połączenie kolejowe w Arktyce

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button