LotniczyTransport

Wizz Air rozdaje 100 tys. biletów lotniczych Ukraińcom uciekającym przed wojną!

Wizz Air rozdaje bilety lotnicze osobom uciekających z Ukrainy. W puli znajduje się 100 tys. biletów, osoby chcące skorzystać z oferty przewoźnika muszą okazać ukraiński paszport lub dowód osobisty podczas rezerwacji i odprawy. 

Darmowe loty dla Ukraińców uciekających przed wojną

Jak informuje Prawda Europejska, osoby, które wydostaną się z ogarniętej wojną Ukrainy do dowolnego państwa graniczącego (Polska, Słowacja, Węgry i Rumunia), mogą zarezerwować lot w dowolne miejsce w Europie. Aktualnie, w związku z prowadzonymi działaniami militarnymi, strefa powietrzna została całkowicie wyłączona. Aby móc skorzystać z pomocy, należy dokonać rezerwacji za pośrednictwem witryny https://wizzair.com/#/rescue. Linia uruchomi kolejne loty oraz wyśle większe samoloty do swoich baz.

WIZZ angażuje się w pomoc ukraińskim uchodźcom w dotarciu do ich miejsc docelowych, gdziekolwiek się znajdują. Dlatego w marcu zapewniamy 100 000 bezpłatnych miejsc na lotach krótkodystansowych z krajów sąsiadujących z Ukrainą.

Zobacz także: Rosyjski samolot przeleciał nad Polską pomimo sankcji. Dlaczego?

Wizz Air rozdaje bilety na marcowe loty

Podczas rezerwacji oraz odprawy pasażerowie będą proszeni o wylegitymowanie się ukraińskim paszportem lub dowodem osobistym. Każdy pasażer może zabrać ze sobą nieodpłatnie jedną torbę podręczną (maks.: 40x30x20cm), dodatkowe bagaże będą płatne. Ograniczona pula 100 tys. miejsc jest dostępna do wyczerpania zapasów oraz obowiązuje tylko w marcu 2022 roku.

W systemie rezerwacji pojawiła się również oferta skierowana do osób, które rozpoczęły migrację, jednak utknęły w innych miejscach niż docelowe. Dla nich przewidziano pakiet zniżek na bilety lotnicze. Loty realizowane będą w cenie 29,99 euro (z wyłączeniem ZEA, Islandii i Wysp Kanaryjskich).

Dyrektor generalny Wizz Air József Váradi, cytowany w komunikacie firmy:

Nasze serca są z obywatelami Ukrainy. Z zaangażowaniem pomagamy tak wielu ukraińskim uchodźcom, jak to jest możliwe, aby mogli dotrzeć w bezpieczne miejsca.

Zobacz także: To nie musi być koniec Nord Stream 2! Zbankrutowała spółka zależna, a nie gazociąg

Wojna w Ukrainie trwa już od niemal tygodnia. Od rozpoczęcia inwazji rosyjskiej do Polski przedostało się ok. 400 tys. osób uciekających z ogarniętego wojną państwa.

Wizz Air chce zwiększyć liczbę samolotów w Polsce!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button