DrogowyTransport

Schneider National nie może zapłacić przewoźnikom. „Ogromna awaria”

Wewnętrzny system rezerwacyjny firmy transportowej Schneider National przestał działać. Awaria ma miejsce od czwartkowego popołudnia, przez co firma nie może zarezerwować ani odebrać ładunku online, a także zapłacić niektórym przewoźnikom. Korporacja przyznaje, że „wdrożyła plan awaryjny”, jednak wciąż pojawiają się problemy natury technicznej.

Gigant transportowy Schneider National ofiarą ataku hakerskiego? Nie mogą płacić przewoźnikom

Jak informuje serwis Freight Waves firma Trucking Schneider National potwierdziła o problemach technicznych. W oświadczeniu stwierdzono, iż jest to „tymczasowy problem systemowy”, nad którym obecnie pracują serwisanci. Niemniej jednak w oświadczeniu przekazanym do Freight Waves, firma wskazała, że „wprowadzono plan awaryjny, który realizowany jest manualnie”.

Źródła serwisu Freight Waves przyznały, że obecna awaria systemów komputerowych spowodowała poważne zastoje w pracy. Okazało się, że firma nie może ani odbierać, ani rezerwować ładunków, aktualizować systemu fakturowania oraz płacić swoim przewoźnikom online.

Czytaj również: Atak hakerski na koleje białoruskie! Hakerzy nie chcą wojny

Przedstawicielka Schneider National wskazała, iż pracownicy firmy ręcznie „rezerwują ładunki oraz realizują zlecenia”. Ponadto firma wskazała, że stara się płacić przewoźnikom, ale jest to obecnie niemożliwe dla tych, którzy korzystają z opcji QuickPay.

Schneider National skontaktowała się z dostawcami, ale nie podano, kiedy można spodziewać się naprawy systemów komputerowych. Nie jest również jasne, czy korporacja stała się ofiarą ataku hakerskiego. W oświadczeniu przekazanym do mediów wskazano jednak, że firma poinformuje pracowników, kierowców, klientów i dostawców, kiedy tylko sytuacja się unormuje.

Schneider, jest jedną z największych firm transportowych na świecie, która zaledwie w 2021 roku zanotowała 5,6 mld dolarów przychodów operacyjnych

Czytaj również: Hakerskie ataki na szkolne serwery

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button