Info z rynkuKolejowyTransport

PKP Intercity: Koniec z przymusową rezerwacją miejsc dla pasażerów

PKP Intercity poinformowało o zniesieniu górnych limitów zajętości 100% miejsc, co oznacza więcej możliwości sprzedażowych. Oznacza to także, że pasażerowie będą mogli jeździć pociągami także bez miejsc siedzących. Limit ten zostanie zniesiony już 26 czerwca. Nie dotyczy on jednak elektrycznych i spalinowych zespołów trakcyjnych, gdzie rezerwacja wciąż jest konieczna.

Dzięki decyzji PKP Intercity, pociągi tej spółki będą mogły zabrać na wakacje znacznie więcej osób, niż to było do tej pory. To wraz z aktualizacją siatki połączeniowej sprawi, że znacznie więcej pasażerów będzie obsłużonych w komfortowych warunkach.

PKP Intercity udostępniło nowy rozkład wakacyjny. Czeka nas dużo zmian

Niestety obowiązkowa rejestracja miejsc dalej pozostaje w tak zwanych elektrycznych zespołach trakcyjnych (EZT). Są to pociągi obsługiwane przez Pendolino, Flirt oraz Dart. Wymóg ten utrzymano także w spalinowych zespołach trakcyjnych (SZT).

Obowiązkowa rezerwacja miejsc w powyższych pojazdach szynowych jest obowiązkowa ze względów bezpieczeństwa. Co więcej, wprowadzone rozwiązanie jest wynikiem wielomiesięcznej obserwacji z uwagi na pandemię COVID-19.

Obowiązkowa rezerwacja miejsc będzie dalej istniała m.in. w relacjach Zakopane – Gdynia – Zakopane; Kraków – Szczecin – Kraków, Kraków – Warszawa i Białystok – Wrocław – Białystok. Pełną listę pociągów objętych obowiązkową rezerwacją miejsc od 26 czerwca, znajdą Państwo POD TYM LINKIEM.

Maszynista Polregio poszedł do WC. Ktoś inny zabrał stery i odjechał

Pandemia COVID-19 zmieniła strategię PKP Intercity

W pociągach PKP IC nadal konieczne jest korzystanie z maseczek oraz dezynfekcja rąk, dotyczy to oczywiście również kontrolerów. Wszystkie pociągi PKP Intercity są także regularnie dezynfekowane i czyszczone za każdym razem, kiedy pociąg skończy swoją trasę. Jak informuje portal NaKolei.pl:

Od marca 2020 roku do końca maja 2021 roku przewoźnik wykonał już 456 tys. dezynfekcji i blisko 20 tys. dezynfekcji metodą zamgławiania.

Dzięki temu pociągi tej linii należą do jednych z najbezpieczniejszych form transportu.

Źródło: PKP Intercity

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button