Info z rynkuTransport

PKP Intercity udostępniło nowy rozkład wakacyjny. Czeka nas dużo zmian

PKP Intercity poinformowało, że od 13 czerwca wprowadzana jest korekta połączeń kolejowych na wakacje 2021. Pasażerów czeka sporo zmian pozytywnych, które wszystkim wyjdą na dobre. Czego można się spodziewać?

Według nowego rozkładu wakacyjnego PKP Intercity powrócą połączenia dalekobieżne do Zakopanego i Hajnówki. Ponadto przybędzie dziesięć nowych przystanków, między innymi w Krakowie, Łodzi i Olsztynie. Jednakże dzięki ostatnim modernizacjom linii, połączenia mają być zdecydowanie szybsze i wygodniejsze dla wszystkich pasażerów.  W całym kraju dokonano wielu korekt połączeń ruchu, a według wyliczeń każdego dnia wyjedzie na tory aż 426 pociągów tego przewoźnika.

PKP Intercity informuje, że szybsze połączenia będą między innymi na trasie Warszawa – Lublin (czas połączenia skróci się o ponad 20 minut), Kraków – Katowice, Katowice – Wrocław. Spółka przekazała, że na trasie Wrocław – Poznań pociągi dojadą do celu podróży w ciągu zaledwie 1 godziny 40 minut. Obecnie to 2 godziny i 18 minut.  Na trasie Kraków – Wrocław czas połączenia to być 2 godziny i 53 minuty.

PKP Intercity ogłosiło przetarg na zakup 63 lokomotyw elektrycznych

Spółka przekazała, że zwiększy się liczba składów na większości połączeń. Na przykład na trasie Wrocław – Katowice będzie aż 18 składów, choć zwykle jest ich 10. Większa liczba składów przyjdzie do nadmorskich miejscowości, takich jak Jurata, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Kołobrzeg, Ustka i Władysławowo.

PKP Intercity wprowadza Edka na wakacje 2021. Bot pomoże podróżnym

Aby usprawnić wprowadzanie połączeń i przekazywanie informacji o zmianach, PKP IC wprowadziło bota o imieniu „Edek”. Asystent głosowy pomoże sprawdzić połączenia oraz co najlepsze – potrafi obsłużyć nawet kilkaset osób naraz, co w znacznym stopniu odciąża pracowników. Informację można także znaleźć pod numerem telefonu 22 391 22 22.

Wprowadzana korekta rozkładu jazdy obowiązywać będzie do 28 sierpnia.

Źródło: Interia, PKP Intercity

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button