PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
E-commerceMagazynyTransport

FedEx rozbudował centrum w Chinach. Tak z okazji 40. rocznicy

FedEx obecnie obsługuje 10 lotów międzynarodowych w Shenzhen tygodniowo

FedEx Express ukończył rozbudowę swojego centrum przeładunkowego w Shenzhen w Chinach. Obiekt został zmodernizowany z okazji 40. rocznicy działalności firmy w Państwie Środka.

FedEx rozbudował centrum przeładunkowe w Chinach

Jako jedno z czterech głównych międzynarodowych centrów przeładunkowych FedEx w Państwie Środka, Międzynarodowe Centrum Wymiany Handlowej Shenzhen znajduje się na Międzynarodowym Lotnisku Baoan w Shenzhen i jest odpowiedzialne za obsługę paczek importowanych i eksportowanych dla wielu miast na południu Chin oraz niektórych obszarów na południowym zachodzie Chin.

FedEx poinformował, że magazyn importowy jest teraz wyposażony w zaawansowany system zarządzania inteligentnym magazynem oraz dodatkową taśmę sortującą. Poprzez odnowienie i rozbudowę magazynu importowego, rozbudowane centrum poprawi operacje importu i zapewni FedEx efektywność odprawy celnej dla klientów w południowych Chinach.

Czytaj też: Hiszpański FedEx dodaje do floty pierwsze elektryczne vany. Każdy będzie miał swoją ładowarkę

Centrum przeładunkowe zwiększyło również swoją powierzchnię o 48% do ponad 4500 metrów kwadratowych, podwajając zdolność sortowania paczek i dokumentów oraz zwiększając zdolność obsługi frachtu o 50%.

Jako miasto, które było pionierem w innowacjach gospodarczych i społecznych w Chinach, Shenzhen zawsze było ważne dla naszej strategii rozwoju. Rozbudowane centrum będzie dalej optymalizować nasz proces odprawy celnej w Shenzhen i południowych Chinach. Tworząc inteligentniejszy łańcuch dostaw dla Wielkiej Zatoki Guangdong-Hongkong-Makau i innych regionów, zapewni klientom efektywną i płynną obsługę celną, zwiększając konkurencyjność na rynku międzynarodowym – powiedział Robert Chu, wiceprezes operacji w FedEx China.

Shenzhen utrzymuje wzrost w handlu międzynarodowym

Jako pierwsza strefa ekonomiczna ustanowiona w Chinach, Shenzhen utrzymuje szybki wzrost w handlu międzynarodowym, zajmując pierwsze miejsce w rankingu miast handlu zagranicznego od 30 kolejnych lat. Na początku tego roku Shenzhen osiągnęło wartość 675,18 mld juanów (370,10 mld zł) w imporcie i eksporcie, z rocznym wzrostem o 45%.

FedEx zauważył ponadto, że Shenzhen zdobyło solidną pozycję lidera w handlu elektronicznym na granicy w Chinach, z wartością importu i eksportu wynoszącą 326,53 mld juanów (178,99 mld zł) w 2023 roku, co oznacza roczny wzrost o 74,4%.

Czytaj też: Inwestorzy odwracają się od Chin. Inwestycje zagraniczne umarły i są mniejsze niż w Polsce!

FedEx obecnie obsługuje 10 lotów międzynarodowych w Shenzhen tygodniowo, łącząc rynki azjatyckie i amerykańskie. W zeszłym roku firma oficjalnie zaktualizowała swoją usługę eksportową dla wysokowartościowych przesyłek w południowych Chinach, skracając czas tranzytu przesyłek kategorii D z południowych Chin do Ameryki przez Centrum Przeładunkowe w Shenzhen o co najmniej jeden dzień.

FedEx zapowiedział, że będzie nadal optymalizować swoje obiekty w Shenzhen, badać i inwestować w różne nowe technologie w celu poprawy efektywności operacyjnej oraz dalszego skracania czasów odprawy celnej, aby pomóc przedsiębiorstwom wykorzystać szanse na rynkach międzynarodowych.

UPS zastąpi FedEx! Po raz pierwszy od 20 lat!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button