KolejowyTransport

PKP Intercity z wielkanocnym rekordem. I cały czas z monopolem

Frekwencja w pociągach PKP Intercity cały czas pozostaje na wysokim poziomie

PKP Intercity zanotował wielkanocny rekord przewozów. Podczas ostatnich Świąt Wielkanocnych, z usług narodowego przewoźnika skorzystało 1,6 miliona osób. Rok rozpoczął się obiecująco dla spółki, która w pierwszym kwartale przewiozła rekordową liczbę pasażerów – 16,5 miliona.

PKP Intercity notuje wielkanocny rekord

Tegoroczne podróże świąteczne z PKP Intercity cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród Polaków. Od poniedziałku 25 marca do wtorku 2 kwietnia z usług narodowego przewoźnika skorzystało 1,6 miliona pasażerów, podczas gdy w analogicznym ubiegłorocznym okresie, to jest od 3 do 11 kwietnia, było ich 1,34 miliona. Dla PKP Intercity to wzrost rok do roku na poziomie 19% i prawdziwy wielkanocny rekord. Największa liczba podróżnych została zarejestrowana we wtorek 2 kwietnia – wtedy do pociągów wsiadło aż 231,4 tys. osób, co stanowi tegoroczny rekord przewoźnika.

PKP Intercity cieszy się coraz większym zaufaniem Polaków. Podróż pociągiem jest dla nich korzystną alternatywą do podróży samochodem czy samolotem. Doskonałe wyniki przewozowe nie wzięły się jednak znikąd. Rosnące zainteresowanie naszymi usługami to efekt naszej ciężkiej pracy. Szybki i nowoczesny tabor oraz coraz lepsza oferta przewozowa przekonują kolejne miliony pasażerów do wyboru naszych usług – powiedział Marek Chraniuk, prezes zarządu PKP Intercity.

Czytaj też: Nowy plan inwestycyjny PKP Intercity – pociągiem ku przyszłości?

W celu zapewnienia większego komfortu podróży, PKP Intercity zwiększyło w czasie świąt dostępność swojego taboru. W okresie od 25 marca do 2 kwietnia przewoźnik wzmocnił 396 pociągów poprzez dodanie 487 dodatkowych wagonów, które obsługiwały najczęściej uczęszczane trasy. Dodatkowe wagony zostały wprowadzone do składów odjeżdżających z miast takich jak Warszawa, Kraków, Trójmiasto, Wrocław, Katowice, Szczecin, Lublin i Przemyśl, kierując się m.in. do innych dużych miast. Dodatkowo, przewoźnik uruchomił więcej pociągów oraz przedłużył kursowanie rozkładowych połączeń, co umożliwiło jeszcze większej liczbie osób skorzystanie z usług PKP Intercity.

Rekord za rekordem

Frekwencja w pociągach PKP Intercity pozostaje na wysokim poziomie, zwłaszcza po osiągnięciu rekordu ponad 68 milionów przewiezionych pasażerów w poprzednim roku. W ten sposób firma pobiła rekord z 2022 roku, kiedy pociągami PKP Intercity podróżowało 59 milionów osób. Wyniki za pierwsze trzy miesiące wskazują na możliwość ustanowienia nowego rekordu w bieżącym roku.

Czytaj też: Rekord PKP Intercity. Sukces czy wynik monopolu na rynku?

Łącznie w pierwszym kwartale spółka przewiozła 16,5 miliona pasażerów, co oznacza wzrost o prawie 20% w porównaniu do roku poprzedniego. W analogicznym okresie rok wcześniej do pociągów przewoźnika wsiadło 13,8 miliona osób. W samym marcu bieżącego roku przewiezionych zostało 5,7 miliona podróżnych. Tak obiecujące wyniki przewozowe pozwalają przypuszczać, że w tym roku zostanie przekroczona granica 70 milionów osób.

Konduktor już nie sprawdzi biletów? Intercity szykuje duże zmiany!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button