E-commerce

ORLEN Paczka ma już 5 tysięcy automatów paczkowych i dostarcza przesyłki w soboty

ORLEN Paczka stawia na dynamiczny rozwój sieci. Przesyłki można odbierać już w 5 tysiącach automatów paczkowych. Zgodnie ze strategią biznesową, spółka chce udostępniać usługi jak największej liczbie klientów. Obecnie to ponad 11 tysięcy punktów odbioru na terenie całego kraju, do których dostawy są realizowane również we wszystkie soboty. W okresach pików sprzedażowych paczki obsługiwane są również w niedzielę.

Konsumenci chętnie wybierają automaty paczkowe. Według raportu „E-commerce w Polsce”, aż 82% z nich preferuje tę formę dostawy. W odpowiedzi na rosnące oczekiwania ORLEN Paczka rozbudowuje sieć, wprowadzając kolejne udogodnienia.

Zobacz także: Liczba punktów ORLEN Paczka przekroczyła 10 tysięcy!

W tym celu spółka rozpoczęła sobotnie dostawy do całej sieci automatów paczkowych i punktów odbioru, które są czynne w weekendy. Nowa usługa będzie realizowana przez cały rok, nie tylko w okresach wzmożonej sprzedaży, co stanowi nową jakość na rynku ORLEN Paczki, a także odpowiada potrzebom klientów. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, w ostatnią przedświąteczną niedzielę handlową ORLEN Paczka odbierała i dostarczała przesyłki do wszystkich czynnych w tym dniu punktów. Usługa dostaw niedzielnych będzie wznawiana w okresach zwiększonej sprzedaży.

Jak zapowiada Bartosz Bielak, Członek Zarządu RUCH S.A., operatora logistycznego ORLEN Paczki:

Chcemy, by nasi klienci mogli otrzymywać dostawy przez 6 dni w tygodniu, zarówno w całej sieci automatów paczkowych, jak i również w punktach odbioru. Dlatego uruchomiliśmy dostawy także w soboty. Specjalnie dla naszych klientów będziemy realizować odbiory i dostawy 6 dni w tygodniu oraz 7 dni w okresach zwiększonych zakupów online, co pozwoli im jeszcze szybciej cieszyć się zakupami. Rok 2023 był dla ORLEN Paczki czasem dynamicznych wzrostów. Mamy już 5 tysięcy automatów paczkowych i aż 92% zadowolonych z usługi użytkowników i nie zamierzamy zwalaniać tempa. 

Zobacz także: ORLEN inwestuje w sprzedaż detaliczną, gastronomię oraz usługi kurierskie

ORLEN Paczka odpowiada na zmiany na rynku dostaw e-commerce, dzięki czemu w krótkim czasie stała się znaczącym operatorem logistycznym. Motywuje już co czwartą osobę do zakupów online. Od chwili uruchomienia, notuje wysoki wzrost liczby paczek oraz zwielokrotnienie liczby nadawców. W 2023 roku dostarczyła o 240% więcej paczek do automatów paczkowych w porównaniu z rokiem poprzednim, natomiast wolumen jej przesyłek wzrósł o 70%. Spółka dostarcza paczki ze sklepów internetowych w jeden dzień roboczy, a klienci mają aż trzy dni na odbiór przesyłki.

Materiał powstał przy współpracy z ORLEN.

ORLEN Paczka: wolumen dostarczonych przesyłek wzrósł o 70%

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button