KolejowyTransport

W pociągu nie ma Warsu? Nie szkodzi! Intercity zamontuje automaty z przekąskami 

Uruchomienie maszyn vendingowych w pociągach rozkładowych zaplanowano między kwietniem a majem

PKP Intercity zainstaluje w swoich pociągach na całym terenie kraju automaty z przekąskami. W ramach rocznego programu pilotażowego, urządzenia zostaną zainstalowane w ośmiu składach, umożliwiając podróżnym zakup gorących i zimnych napojów, przekąsek oraz kanapek. 

Pociągi Intercity wyposażone w automaty z przekąskami

Wkrótce w wybranych pociągach PKP Intercity zamontowane zostaną automaty z przekąskami, które ułatwią podróżowanie pasażerom bez względu na długość trasy. Maszyny pozwolą na nabycie zimnych i gorących napojów, przekąsek takich jak batony, wafelki czy chipsy, oraz świeżych kanapek. Jakość produktów będzie nadzorowana przez firmę WARS, która będzie odpowiedzialna za obsługę nowych urządzeń. To najprawdopodobniej reakcja na skargi pasażerów o braku dostępności WARSu w pociągach na kilku- i kilkunastogodzinnych trasach. Co jednak ważne, we wszystkich maszynach możliwe będzie dokonywanie płatności wyłącznie za pomocą karty.

Czytaj też: Duża inwestycja Intercity w Lublinie. Co powstanie przy tamtejszym dworcu?

Finalizujemy prace nad pilotażowym projektem montażu nowoczesnych maszyn vendingowych w wybranych pociągach. To świetna wiadomość dla pasażerów, którzy już niedługo będą mieć całodobowy dostęp do przekąsek, napoi i kanapek, a także to doskonałe uzupełnienie oferty gastronomicznej w przewozach dalekobieżnych – powiedział Marek Chraniuk, prezes zarządu PKP Intercity.

Pierwsze maszyny już w przyszłym miesiącu

Uruchomienie maszyn vendingowych w pociągach rozkładowych zaplanowano między kwietniem a majem. Obecnie trwają ostatnie formalności związane z instalacją automatów w składach PKP Intercity oraz końcowe prace techniczne. Nowe automaty pojawią się w pociągach:

  • IC Gałczyński relacji Warszawa – Szczecin/Świnoujście – Warszawa,
  • IC Strzelecki relacji Warszawa – Gorzów Wielkopolski – Warszawa,
  • IC Mewa relacji Warszawa – Szczecin/ Świnoujście – Warszawa,
  • IC Podlasiak relacji Suwałki – Szczecin/Świnoujście – Suwałki,
  • IC Mamry relacji Wrocław – Olsztyn – Wrocław,
  • IC Lednica relacji Poznań – Gdynia – Poznań,
  • IC Drwęca relacji Olsztyn – Poznań – Olsztyn,
  • IC Bachus relacji Zielona Góra – Gdynia – Zielona Góra.

Czytaj też: Nowy plan inwestycyjny PKP Intercity – pociągiem ku przyszłości?

Intercity przewiduje modyfikację listy składów w przypadku wprowadzenia nowego rozkładu jazdy. Usługa będzie dostępna w wyżej wymienionych pociągach w ramach rocznego programu pilotażowego. Dostawą maszyn będzie firma Quattro Sp. z o.o., która została wybrana w procesie przetargu.

Pierwsze maszyny zostaną instalowane przede wszystkim w wielofunkcyjnych wagonach typu COMBO, których PKP Intercity obecnie posiada 60 sztuk. Ta liczba wzrośnie do 155 po przeprowadzeniu procesu modernizacji wagonów przez PKP Intercity Remtrak i H. Cegielski – Fabrykę Pojazdów Szynowych. W dalszej perspektywie urządzenia będą również dostępne w zmodernizowanych elektrycznych zespołach trakcyjnych ED-74, nazywanych “Edytami”.

Kolejne wagony COMBO dla Intercity. Tylko najpierw modernizacja

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button