Info z rynkuTransport

Kuehne+Nagel planuje podbój Azji? Gigant przejął malezyjskiego operatora

Firma oferuje międzykontynentalne usługi logistyczne obejmujące całą Azję Południowo-Wschodnią aż po Chiny

Kuehne+Nagel przejmuje malezyjską firmę City Zone Express, spółkę zależną singapurskiej Chasen Holdings. Założone w 2006 roku, City Zone Express zatrudnia ponad 500 pracowników i działa w Malezji, Singapurze, Wietnamie, Tajlandii i Chinach.

Kuehne+Nagel przejmuje City Zone Express

W oświadczeniu Kuehne+Nagel stwierdziło, że przejmuje City Zone Express, ponieważ zwiększy to zyski i strategicznie wzmocni ofertę drogowych usług logistycznych firmy w Azji. City Zone Express posiada własny park samochodowy liczący 260 pojazdów oraz 80 000 m kw. powierzchni magazynowej. Jak informuje portal Asia Cargo News, firma oferuje międzykontynentalne usługi logistyczne obejmujące całą Azję Południowo-Wschodnią aż po Chiny.

Hansjörg Rodi, członek zarządu Kuehne+Nagel International AG odpowiedzialny za logistykę drogową, zauważył, że azjatyckie gospodarki są atrakcyjnym obszarem dla firmy do rozwoju drogowych usług logistycznych.

Nabywamy renomowanego regionalnego gracza, którego sieć i możliwości idealnie uzupełniają nasze własne. Pozwala nam to lepiej wspierać naszych klientów w dostarczaniu spersonalizowanych rozwiązań logistycznych w złożonych środowiskach międzykontynentalnych – powiedział Rodi o przejęciu City Zone Express.

Czytaj też: Kuehne+Nagel ma plan na dekarbonizację! Oto „Book & Claim”

S. Pirithivaraj A/L Selvarajoo, założyciel City Zone Express, powiedział, że firma jest podekscytowana i zaszczycona, że została członkiem Grupy Kuehne+Nagel.

Dzięki naszej wspólnej obecności w logistyce drogowej możemy lepiej sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na usługi logistyczne w Azji Południowo-Wschodniej – regionie znanym jako ważne centrum produkcji dla kluczowych branż, takich jak high-tech, półprzewodniki i e-commerce – dodał założyciel City Zone.

Kuehne+Nagel poinformował, że zakończenie transakcji powinno nastąpić w nadchodzących miesiącach. Jak informuje portal Asia Cargo News, przejęcie podlega jeszcze zatwierdzeniu przez właściwe organy regulacyjne oraz akcjonariuszy Chasen Holdings.

Kluczowa rola

Logistyka w Azji Południowo-Wschodniej odgrywa kluczową rolę w globalnym łańcuchu dostaw, będąc strategicznym punktem na mapie światowego handlu. Region ten jest znany z dynamicznego rozwoju gospodarczego, bogactwa zasobów naturalnych oraz strategicznego położenia geograficznego.

Czytaj też: Cały świat spłaca długi, a Azjaci zaciągają kolejne. Dlaczego?

Główne miasta tego regionu, takie jak Singapur, Kuala Lumpur czy Bangkok, są ważnymi centrami logistycznymi, oferując doskonałe infrastruktury portowe, lotnicze i drogowe. Porty morskie w Singapurze czy Port Klang w Malezji są jednymi z najbardziej ruchliwych na świecie, obsługując miliony kontenerów rocznie. To sprawia, że Azja Południowo-Wschodnia jest kluczowym węzłem w międzynarodowym handlu.

Żółty gigant przenosi działalność! Gdzie teraz będzie działać?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button