E-commerceInfo z rynku

Gigant logistyczny wkracza na rynek odsprzedaży! Recommerce coraz popularniejszy

Europejski rynek recommerce kwitnie

DHL Supply Chain to nowy dostawca usług logistycznych dla Reflaunt, platformy technologicznej umożliwiającej odsprzedaż markowej mody. DHL postanowił wkroczyć na rynek odsprzedaży z powodu dużego wzrostu i potencjału recommerce w Europie.

DHL podbija rynek odsprzedaży

Według informacji podanych przez DHL i Reflaunt, największe wyzwanie w udanej odsprzedaży przedmiotów modowych stanowi skalowalność. Firmy twierdzą, że znalazły rozwiązanie tego wyzwania. Zgodnie z komunikatem prasowym, po udanym jednorocznym projekcie pilotażowym w Polsce, Reflaunt będzie teraz mogło zaoferować swoim klientom platformę, która redefiniuje rynek odsprzedaży, łącząc skalowalność, infrastrukturę i zarządzanie kosztami.

Czytaj też: Używane rzeczy są w modzie. Rynek recommerce dynamicznie rośnie

Jak informuje Ecommerce News, w ramach współpracy marki modowe będą zawierać umowy z Reflaunt w celu zarządzania operacjami odsprzedaży, a wszystkie produkty będą obsługiwane i uwierzytelniane przez personel DHL w obiektach firmy. Dostawca usług logistycznych odbiera, sprawdza, klasyfikuje i fotografuje produkty, zanim te zostaną dodane do platformy Reflaunt. DHL zarządza również zapasami, przechowywaniem, realizacją i dystrybucją wychodzącą. Według Reflaunt, partnerstwo poszerzy możliwości recommerce i zmieni dynamikę odsprzedaży mody.

DHL rozwija się we współpracy z Reflaunt

Usługi Concierge i Takeback Reflaunt są już dostępne dla marek takich jak Altuzarra, Balenciaga, Harvey Nichols i Net-a-porter. Usługi są w pełni zintegrowane z europejskim centrum logistycznym DHL Supply Chain.

Jak informuje Ecommerce News, dzięki nowemu partnerowi logistycznemu Reflaunt będzie w stanie maksymalizować sprzedaż przedmiotów, włączając w to zwroty. Według dyrektor generalnej Stephanie Crespin, Reflaunt likwiduje bariery między nową a używaną odzieżą, a także między handlem elektronicznym a recommerce.

Czytaj też: Niemiecki eksport odbija od dna. To dobra wiadomość dla naszych sąsiadów

Europejski rynek recommerce kwitnie, a Amazon już teraz generuje ponad miliard euro rocznie z przychodów ze sprzedaży używanych przedmiotów. W zeszłym tygodniu również firma Wish uruchomiła europejską usługę wymiany.

Również w Polsce, trend recommerce rozwija się dynamicznie, obejmując różnorodne sektory, takie jak moda, elektronika, meble czy sprzęt sportowy. Sklepy internetowe i aplikacje umożliwiają użytkownikom łatwy dostęp do szerokiej gamy używanych produktów, co sprzyja zrównoważonemu stylowi życia i minimalizmowi konsumenckiemu.

DHL testuje wysyłkę bez etykiet. Wystarczy napisać odręcznie

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button