PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Info z rynku

Wielka Brytania będzie współpracować z Chinami przy rozwoju branży baterii

Po Brexicie Wielka Brytania podejmuje próby współpracy gospodarczej zarówno z Indiami, jak i Chinami. Najnowsza umowa ma znaczenie strategiczne i ma warunkować rozwój elektromobilności w Zjednoczonym Królestwie. Londyn ma spore plany nie tylko wobec elektryków, ale również pojazdów autonomicznych. 

CATL i Gresham House podpisują ważny kontrakt – rozwój elektromobilności

Przedsiębiorstwa logistyczne CATL i Gresham House podpisały umowę o strategicznej współpracy. Dotyczy ona dostarczania do 7,5 GWh w akumulatorowych systemach magazynowania energii (BESS). Obie strony mają dążyć do zwiększenia zakresu BESS do 10 GWh w magazynowaniu energii na skalę przemysłową. To pionierowa współpraca w zakresie magazynowania energii.

Spółka CATL jeszcze w listopadzie 2022 roku podpisała kontrakt na dwa duże zamówienia na projekty magazynowania energii w Stanach Zjednoczonych.

Zobacz także: Niemiecka firma dostarczy do Sydney autonomiczne metro

System magazynowania energii CATL zyskuje uznanie inwestorów. W skali roku odnotowano wzrost zainteresowania o 171,41%. Dla całej branży magazynowania energii roczna stopa wzrostu wynosi nawet 601%.

Według raportu Zheshang Securities branża magazynowania energii jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się na świecie. Podczas grudniowej konferencji Energy Storage stwierdzono natomiast, że globalne dostawy akumulatorów do magazynowania energii w 2022 roku wyniosą około 125 GWh. Do 2025 roku mają one wynieść natomiast 390 GWh. Rynek ma rosnąć w tempie wynoszącym 68% w latach 2021-2025. Na tym wzroście chce zyskać Zjednoczone Królestwo, wiążąc spore plany z rozwojem elektromobilności w państwie.

Zobacz także: Unia wprowadza graniczny podatek węglowy! Import stali i żelaza podrożeje!

Wielka Brytania inwestuje w pojazdy autonomiczne

Londyn planuje także zmianę przepisów dotyczących zasad poruszania się pojazdów autonomicznych w wyznaczonych strefach. Wielka Brytania chce zatwierdzenia przepisów dotyczących autonomicznych pojazdów do 2025 roku. Aby branża mogła się rozwijać, przeznaczono na jej rozwój ponad 100 mln funtów dofinansowania. Według szacunków rządowych pozwoli to na utworzenie ponad 40 tys. miejsc pracy. Sekretarz ds. transportu Grant Shapps przyznał, że oczekuje, iż Wielka Brytania stanie się centrum rozwoju technologii autonomicznych. W planach są inwestycje przede wszystkim na badania i rozwój.

Szwajcaria planuje budowę rzecznego gazoportu, aby zdywersyfikować dostawy

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button