Linie lotnicze Emirates obchodzą 11. rocznicę działalności w Polsce. W 2013 roku przewoźnik uruchomił loty z Warszawy do Dubaju, co przyczyniło się do ugruntowania jego pozycji w naszym kraju. Obecnie linie oferują codzienne połączenia do ponad 140 miejsc na świecie i zatrudniają około 780 Polaków na różnych stanowiskach na całym świecie.
Loty z Warszawy do Dubaju nieustannie cieszą się popularnością
Linie Emirates obsługują codzienne loty z Warszawy do Dubaju za pomocą samolotów Boeing 777-300ER, które są skonfigurowane zarówno jako dwu- jak i trzyklasowe, umożliwiając podróżnym podróżowanie zarówno do miasta nad Zatoką Perską, jak i do globalnej sieci linii obejmującej ponad 140 destynacji. Lot EK179 z Dubaju do Warszawy odlatuje o godzinie 8:05 i przylatuje o 11:20, natomiast lot EK180 z Warszawy do Dubaju odlatuje o godzinie 13:40 i przylatuje o 22:20. Wszystkie podane godziny są w czasie lokalnym.
W ubiegłym roku obserwowano znaczący wzrost liczby podróży oraz popularności tras azjatyckich. Linie Emirates nie tylko odegrały istotną rolę w ożywieniu lokalnego sektora lotniczego po pandemii, ale także ułatwiały polskim firmom ekspansję zarówno w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, jak i na innych rynkach na Bliskim i Dalekim Wschodzie, w Afryce oraz Australii.
Aktualnie Emirates zatrudnia prawie 20 polskich pilotów oraz ponad 680 członków personelu pokładowego. Ogółem, linie zatrudniają ponad 760 Polaków w różnych jednostkach biznesowych oraz sekcjach, włączając w to lokalne biuro linii lotniczych w Warszawie.
Jestem niezmiernie dumny z drogi, jaką linie Emirates przeszły w Polsce przez ostatnie 11 lat. Patrząc w przyszłość, traktujemy bardzo poważnie nasze zobowiązanie do doskonalenia naszej oferty i usług, aby jak najlepiej sprostać rosnącym wymaganiom polskich podróżnych. Naszym niezmiennym celem jest zapewnienie unikalnych doświadczeń, innowacyjnych rozwiązań i komfortowych połączeń z różnymi zakątkami świata. Bez względu na to, czy są to zimowe ucieczki do egzotycznych i ciepłych miejsc, czy letnie przygody w zachwycających lokalizacjach – podróże z Emirates to niezapomniane doświadczenia – powiedział Maciej Pyrka, Country Manager Emirates w Polsce.
Czytaj też: Emirates dodaje kolejne loty do Seulu! I planuje jeszcze więcej
Sieć połączeń Emirates obejmuje 140 destynacji
Dział przewozu cargo Emirates jest dostosowany do elastycznego reagowania na dynamicznie zmieniające się potrzeby globalnego łańcucha dostaw. Linie posiadają flotę frachtowców Boeing 777 oraz dostęp do luk ładunkowych samolotów szerokokadłubowych Boeing 777 i Airbus A380. Sieć połączeń obejmuje 140 destynacji na sześciu kontynentach.
W 2023 roku Emirates przetransportowały ponad 3 700 000 kilogramów towarów eksportowych i zaimportowały około 7 700 000 kilogramów ładunków. Na trasie pomiędzy Dubajem a Warszawą, Emirates SkyCargo oferuje zdolność przewozu do 175 ton oraz 700 metrów sześciennych objętości ładunkowej tygodniowo.
Czytaj też: Inflacja w Polsce tąpnęła. Jest najniższa od blisko 3 lat!
Codziennie linie Emirates przewożą różnorodne towary, w tym głównie odzież, elektronikę, kosmetyki, leki, sprzęt medyczny, artykuły spożywcze i żywność, ale nie tylko. Emirates SkyCargo podejmuje się również trudnych i nietypowych zleceń. W ostatnim czasie do najciekawszych należał transport 120 foteli lotniczych Recaro oraz instrumentów Orkiestry Filharmonii Narodowej.
Emiratczycy kupują Airbusy, ale kręcą nosem w sprawie silników