Poczta Polska wznowiła przyjmowanie paczek z 11 krajów. Skąd zmiany?

Poczta Polska w końcu zadecydowała o wznowieniu paczek pocztowych priorytetowych adresowanych aż do 11 krajów. Wcześniej kraje były na „czarnej liście” i wszelkie próby przesłania przesyłek były skutecznie blokowane. Dotyczy to m.in. Iraku, Iranu czy… Rosji. Dlaczego tak trudno było wysłać przesyłki właśnie do tych krajów?
Poczta Polska ponownie zezwala na przesyłki z Rosji i krajów azjatyckich
Poczta Polska tłumaczy, że wznowienie zakresu usług zagranicznych i przywrócenia obsługi przesyłek zagranicznych nadchodzi po licznych utrudnieniach, które wynikały bezpośrednio przez pandemię COVID-19.
Przyjęcia przesyłek obejmą tych adresowanych do Indonezji, Iranu, Iraku, Kataru, Kuwejtu, Libanu, Pakistanu, Rosji, Tunezji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz na Filipiny.
Obecnie spółka obsługuje wysyłki do ponad 92 krajów i terytoriów na całym świecie. Jednakże przyblokowanie połączeń w wyniku załamania łańcuchów dostaw oraz licznych obostrzeń krajowych, wymagało od spółki zmiany planów. Pandemia wywołała utrudnienia, z którymi wcześniej PP nie mogła się mierzyć.
Tymczasem przesyłki kurierskie dzięki polskiej spółce można wysyłać do 21 krajów, w tym Niemiec i Holandii. Natomiast paczki pocztowe można wysłać do 71 krajów na całym świecie.
Poczta Polska inwestuje w nową flotę ponad 1000 samochodów dostawczych
Spółka przekazała w oficjalnym komunikacie, że:
[…] Dokładamy wszelkich starań, by umożliwić klientom międzynarodową wymianę korespondencji. Przez cały czas analizujemy sytuację i pozostajemy w stałym kontakcie z zagranicznymi operatorami pocztowymi. Wszystko po to, aby sukcesywnie uruchamiać wysyłanie przesyłek zagranicznych do kolejnych krajów.
Jak zaznaczono w komunikacie, szczegółowe dane, do których krajów Poczta Polska realizuje przesyłki, znajdą Państwo pod tym linkiem.
Dodatkowo spółka przekazała, że:
Przez cały czas analizujemy sytuację i pozostajemy w stałym kontakcie z zagranicznymi operatorami pocztowymi, by sukcesywnie uruchamiać wysyłanie przesyłek zagranicznych do kolejnych krajów.
Dlatego już wkrótce można spodziewać się kolejnych zmian w tym zakresie.
Jeden komentarz