LotniczyTransport

Asiana znów będzie ważyć pasażerów. Są za ciężcy?

Bagaż podręczny pasażerów również będzie ważony w ramach programu

Asiana Airlines będzie ponownie ważyć międzynarodowych pasażerów. Program pomiaru będzie trwać do końca miesiąca. Uzyskane dane pomogą w planowaniu lotów.

Asiana Airlines ponownie waży międzynarodowych pasażerów

Średnia waga pasażerów na pokładzie lotów linii lotniczych może pomóc firmom w podejmowaniu uzasadnionych decyzji dotyczących takich czynników jak pojemność i ilość paliwa. Badanie Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) wykazało, że średnia waga podróżnych w samolotach w latach 2021-22 wyniosła 76,3 kilograma, ale koreańska linia lotnicza Asiana Airlines chce świeżych danych i będzie ponownie ważyć pasażerów.

Zgodnie z informacjami Straits Times, koreańska linia lotnicza, członek sojuszu Star Alliance z siedzibą w Seulu, rozpoczął pomiary 22 stycznia, a cały program potrwa do 31 stycznia. Przewoźnikowi zależy przede wszystkim na pomiarach na międzynarodowych trasach z drugorzędnej bazy na lotnisku Gimpo w Seulu (GMP).

Czytaj też: Nowozelandzka linia waży pasażerów przed lotem, bo są coraz grubsi

Szybkie spojrzenie na dane dotyczące rozkładu lotów udostępnione przez firmę analityczną lotnictwa Cirium pokazuje, że Asiana ma tylko trzy zaplanowane międzynarodowe trasy z Gimpo w tym miesiącu. Główną bazą dla lotów międzynarodowych przewoźnika jest bowiem Seul Incheon (ICN). Badane korytarze obsługują azjatyckie destynacje, a mianowicie Osaka Kansai (KIX), Shanghai Hongqiao (SHA) i Tokyo Haneda (HND).

Jak informuje portal Simple Flying, trasa z Seulu Gimpo do Tokio Haneda jest najbardziej obciążoną ruchem pasażerskim ze wszystkich podanych tras, z trzema lotami dziennie w obie strony w tym miesiącu. W międzyczasie loty do Osaki Kansai obsługiwane są dwoma dziennymi połączeniami, a Shanghai Hongqiaoi tylko jednym. Pierwsze dwie trasy obsługiwane są przez Airbusa A330-300, podczas gdy na tej ostatniej lata A321.

Linia chce uzyskać dane dotyczące wagi pasażerów

Zgodnie z informacjami ze Straits Times, bagaż podręczny pasażerów również będzie ważony w ramach programu, aby Asiana Airlines mogła uzyskać bardziej kompletny wgląd w łączną wagę na pokładzie. Przewoźnik ułatwi to, prosząc pasażerów o stanie na wadze z ich bagażem podręcznym, aby wygenerować jedną, zsumowaną wartość.

Czytaj też: Chińska gospodarka w 2023 roku miała urosnąć o 5,2%. To wciąż żałośnie mało

Jak informuje portal Simple Flying, Asiana wykorzysta te dane do opracowania zaktualizowanych obliczeń dotyczących wagi pasażerów. Chociaż proces będzie przeprowadzany anonimowo, podróżni na omawianych trasach wciąż mają opcję nieuczestniczenia w programie ważenia. Niemniej jednak przewoźnik ma nadzieję, że udział w badaniu będzie wystarczająco powszechny, aby uzyskać reprezentatywne wyniki.

Korea Times zauważa, że to nie pierwszy przypadek, kiedy Asiana Airlines waży swoich pasażerów przed odlotem. Faktycznie, linia przeprowadziła podobny program w zeszłym miesiącu, gdzie pomiarowi poddało się 5000 krajowych pasażerów.

Fuzja Korean Air i Asiana ograniczy konkurencję w… Europie

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button