LotniczyTransport

Kolejne duże zamówienie na Airbusy! Delta kupi aż dwadzieścia!

Obecnie Delta Air Lines eksploatuje 28 samolotów Airbus A350 w wersji -900

Amerykańska linia lotnicza Delta Air Lines złożyła zamówienie na nowe Airbusy. Przewoźnik zakupi dwadzieścia samolotów A350-1000, które będą największymi maszynami w jej flocie. Dostawy zaplanowano na lata 2026 – 2028. Umowa obejmuje również opcję na kolejne dwadzieścia samolotów tego samego typu.

Delta złożyła duże zamówienie na Airbusy

Delta złożyła duże zamówienie na Airbusy A350-1000, które zamierza wykorzystać do globalnej ekspansji, obsługując głównie międzynarodowe trasy długodystansowe. Amerykański przewoźnik planuje w tym roku uruchomić największą do tej pory sieć międzynarodowych połączeń lotniczych. Jak informuje portal Zdopravy, pasażerowie mogą skorzystać z około 15% większej liczby miejsc w klasach premium w porównaniu do obecnych maszyn, które zostaną zastąpione przez A350.

Czytaj też: Amerykańska flota z nowym Airbusem. Dobrze go wykorzystają

Obecnie Delta Air Lines eksploatuje 28 samolotów Airbus A350 w wersji -900. Z najnowszym zamówieniem liczba zamówionych A350 wzrośnie do 36. Do końca dekady flota A350 w barwach Delty będzie liczyć ponad 60 samolotów. Ogółem firma oczekuje dostarczenia w kolejnych latach 284 samolotów wąskokadłubowych i 48 szerokokadłubowych.

Wraz z zamówieniem Delta ogłosiła również wyniki finansowe za cały ubiegły rok i przedstawiła prognozy na nowy. Jak informuje portal Zdopravy, w ubiegłym roku firma niemal potroiła czysty zysk, osiągając 4,61 miliarda dolarów w porównaniu do 1,32 miliarda dolarów sprzed roku. Jednak prognozy na bieżący rok zostały obniżone ze względu na problemy w łańcuchu dostaw i niepewność makroekonomiczną, co skutkowało znacznym spadkiem wartości akcji.

Airbusy A350

Airbus A350 został zaprojektowany z myślą o maksymalnej efektywności i komforcie podróży. Jednym z największych atutów modelu jest zastosowanie zaawansowanych technologii, takich jak kompozyty węglowe, które znacząco obniżają masę samolotu i zwiększają jego efektywność energetyczną. Silniki Rolls-Royce Trent XWB-97, specjalnie dostosowane do tego modelu, zapewniają odpowiednią moc i oszczędność paliwa.

Czytaj też: Miliony USD na amerykańskie czipy do myśliwców. Rząd Bidena dotuje kolejną firmę

A350-1000 wyposażono w zaawansowane systemy nawigacyjne, kontroli lotu i monitorowania stanu technicznego. Zdolność do obsługi długich tras bezpośrednich, oszczędność paliwa i nowoczesny design sprawiają, że maszyna stanowi ważny element współczesnej floty lotniczej, odpowiadając na rosnące potrzeby globalnego rynku lotniczego.

Turkish Airlines z kolejnym potężnym zamówieniem na Airbusy!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button